1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ez egy ahhoz hasonló folyamat, mint a csuklás. Egy légzési görcs. Ha pár másodpercre teljesen befogják az orrát és a száját, hogy ne kapjon levegőt, megszűnik.Néha előfordul, hogy pár másodperc után még 2-3-szor mutatkozik, de utána elmúlik.
Kedves Gazdi! A vérzés háttrében több ok is meghúzódhat. Lehetséges, hogy izgalmi állapot miatt megrepedt egy hajszálér, de akár más, súlyos probléma is kiválthatja, ezért mindenképp vigye el állatovoshoz!
Kedves Gazdi! Bőrkapaék vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani a pontos okot. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem sok esélyt látok a macskaházba történő, teljes mértékű kiszoktatásra. Ha lenne valamilyen kamra, melléképüéet, garázs, stb, ahová macska ajtót lehetne felszerelni, akkor valószínűbb lenne a siker.
Az ilyen sérülések néha lassan és kicsit nehézkesen gyógyulnak. Ahogy a leírásból látom, azért folyamatosan van javulás és egyre jobb a seb állapota. Szerintem nem kell aggódni, helyre fog ez jönni előbb-utóbb. A Hyperol-t én jónak tartom, csodákra képes, én nem cserélném le Betadine-ra. (De ez a magánvéleményem.) Az egyetlen kérdésem annyi lett volna, hogy antibiotikum adásáról nem volt-e szó korábban? (Bár a mostani stádiumban már gyakorlatilag felesleges adni.)