1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján én nem gondolnék asztmára, inkább légcsőkollapszusra, ami annyit jelent, hogy izgalmi állapotban (félelem, stressz, öröm) összelapul a légcső egy szakasza, és nehezen kap levegőt az állat. Az ilyen kistestű kutyusok egyébként is hajlamosak az ilyen jellegű panaszokra. Javaslom, hogy minél hamarabb vizsgáltassa ki kedvencét (Rtg.!), és ha meg van a pontos diagnózis, akkor lehet kezelni ezt az állapotot. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, 06 (20) 928-4425.
Kedves Gazdi! Ennyire szűkös leírásból nem lehet megállapítani a problémát. Kérjük, hogy vigye az ebet állatorvoshoz, aki vizsgálatok után megfelelő diagnózis tud felállítani!
Nem. Mindenképpen vigye állatorvoshoz (szétkapart szemölcs vagy histiocytoma). Valószínűleg műteni kell.
Kedves Gazdi! A macska hányását sokféle dolog okozhatja: a táp is lehet felelős egy mohó étkezést követően, de akár a bélerlzáródás tünete is lehet. A hányás tartalma árulkodó lehet a kiváltó okra nézve - szőrcsomó, félig megrágott levelek, nem rendesen megrágott étel, habos folyadék stb. Pár alkalom még nem jelent feltétlenül komoly bajt, de mindenképp javasolt állatovosi vizsgálat (és amennyiben aktuális, így a vemhességel kapcsolatos kérdések is megbeszélhetőek).
Ez elég gyakran előforduló probléma. Ma már nem kell megvárni amíg teljesen elromlik e a sérült fog. www.vetfog.hu ezt tudom ajánlani.