1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! Fontos lenne kideríteni, hogy milyen eredetű a sántítás. Vigye állatovoshoz, hogy pontos diagnózist tudjon kapni!
Gedves Gazdi! Vigye állatovoshoz, aki a tünetek alapján megfelelő kezelésben részesíti a kutyát! Többféle bőrbetegség is állhat a kopasz folt hátterében (gomba, atka, allergia), és csak vizsgálattal lehet a pontos okot megállapítani.
Kedves Adrienn! A kutyust alaposan ki kellene vizsgálni: bőrkaparék elemzés, bőrkimetszéses szövettani vizsgálat, vérvizsgálat pajzsmirigy működésre stb.). Szerintem vigye el az állatorvosához és ki fog derülni mi a baj és meglesz a megfelelő kezelés is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tamás! A gyógyszer (főként a Drontal Plus) biztosan hatott, természetesen, ha megfelelő adagban alkalmazta. A gyakorlatban nincs nagy jelentősége, hogy mikor adta be, a lényeg, hogy nem hányta ki... Ha gondolja (nem okoz vele bajt) megismételheti 1 hónap múlva, de egyébként negyedévente javasolt féreghajtani, ha pedig látható a bélsárban parazita, 2 hétre rá meg kell ismételni...
Kedves Gazdi! Ha nincs begyulladva a bűzmirigy, akkor nem lehet oka a vakaródzásnak. Sokkal inkább allergiára kell gondolni, esetleg rühre, amit bőrkaparékból nagyon nehéz kimutatni. Jó lenne egy szakszerű bőrgyógyászati kivizsgálás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc