1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Az anyacicát látta állatorvos? A kiscicákat az alábbi cikkben található instrukciók szerint kellene táplálni: Mi van, ha a kiscicát etetni kell?, tehétntejet ne kapjanak!
Ha egy macska megbetegszik, akkor a magatartása megváltozik (ez esetben az eddig aktív macska bágyadt lesz, többet fekszik a szokásosnál, igyekszik elbújni egy csöndes, sötét helyen stb.) Többféle betegség is szóba jöhet, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvost, aki megvizsgálja a cicát!
Kedves Gazdi! Bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert sokféle oka lehet (allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja), ami más-más kezelést igényel.
A vadonélő állatfajok mentését a területileg illetékes természetvédelmi őrszolgálat és a legközelebbi állatkert végzi(például a Csongrád megyei elérhetőségek a www.madarkert.hu főoldalán is megtalálhatóak), így minél gyorsabban őket kellene értesíteni, esetleg a MME aktivistáit. A jószándékú, de gyakorlatlan próbálkozásnak könnyen rossz vége lehet. Amennyiben nem sikerül sürgősen segítséget szerezni, végszükség esetén, a fészekből való óvatos kiemelés után elsőként meleg helyre kell őket tenni, pl. lámpa alá, olyan távolságra, ahol kb. 30C fok a hőmérséklet, majd meg kell próbálni a fiókák hidratálását enyhén szőlőcukros vízzel, szemcseppentő, vagy kis űrméretű fecskendő segítségével. Táplálásukhoz kisebb rovarok szükségesek, legjobb az állatkereskedésekben is kapható lisztkukac.
Ezt és a hozzá hasonló táplálékkiegészítőket nyugodtan lehet kölyöknek adni a növekedés időszakában, ezen kívül ízületi betegségben ill. műtéten átesett állatoknak, valamint az öregedő kutyáknak a korral járó ízületi bántalmak megelőzésére is..