1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Amíg nem lehet tudni, hogy mi is ez a dudor, addig erről semmit nem lehet mondani. Lehetőség bőven van, lehet szöveti duzzanat, lehet tályog, lehet benne vér, lehet daganat is, és még sok egyéb. Azt kellene tisztázni az állatorvossal, hogy ő mire gyanakszik, mit érez? (Kemény, vagy lágy a tapintatú, szerinte szövetszaporulat lehet vagy folyadékgyülem?) És persze meg kellene várni a vér eredményeket, ha már el lett küldve a laborba a minta.
Kedves Fecó! A váladék nemcsak a bűzmirigyéből folyhat, jöhet pl. a végbélből is. Mindenképpen mutassa meg még egyszer a kollégának!
Ha újra jelentkeztek a tünetek, akkor további vizsgálatokra lenne szükség: első körben vérlabor és ultrahangos vizsgálat. A szeme szerintem másodlagos probléma, de így "látatlanba" tényleg nehéz. Olvass tovább! Váladékozik a kutya szeme? Ez a szemszárazság betegség
Kedves Molnár Éva! Mindenképpen mutassa meg a kollégának, mert lehetséges, hogy további kezelésre lesz szükség (antibiotikum, drainage stb.).
Kedves Németh Szilvia! A tünetek alapján valószínűleg agyi sérülés (oedema, haematoma) okozza a tüneteket. Ha pontosítani szeretné, hogy mi a probléma, akkor további vizsgálatok szükségesek (pl. MR). Az ilyen típusú traumák kórjóslata - sajnos - rossz.