1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ne aggódj. A nyuszi még kicsit félénk is lehet. Egy teljesen új környezetben van. neki most valószínű az is új, hogy kijöhet és foglalkoznak vele. Türelem most a legfontosabb. Vedd ki vagy egyszerűen nyissad ki a ketrecet és engedd hogy akkor amikor szeretne kijöjjön. Ülj le a földre és várj, az ő tempójában ismerkedjen, szagolgasson. Most az idő sem túl jó nekik, őket is megviseli ez a frontos idő, "szomorúbbnak" tűnhetnek tőle, hiszen csökken az aktivitásuk. Ne aggódj semmi baja nincsen.:) Nyúl viselkedése: barátság és unalom A nyúl viselkedése: tájékozódás, szocializáció
Lehet, hogy mire megkapja válaszomat a kutyus megellett már... Ha nem számolta el magát, és tényleg a 65 napja vemhes, akkor pár napon belül meg kell ellenie, ha ez mégsem történik meg, akkor szükséges lenne egy ultrahangos vizsgálatra, hogy minden rendben van-e a picikkel. Ha igen, akkor komolyan fontolóra kell venni a császármetszést... Négylábú kismamák ultrahangon Császármetszés - Videón
Kedves Laura! Én kicsit konzervatívabb véleményen vagyok ebben a kérdésben, és én inkább (a tapasztalataim szerint az ilyen esetekben nagyon hatékony) ún. nem szteroid gyulladáscsökkentők valamelyikét javasolnám. Ezekből ma már elég sokféle elérhető, pénztárcájuk teherbíró képességét is figyelembe véve biztosan lehet találni olyat, amit használhatnának. (A gyógyszer adására hosszú távon szükség lehet, azt gyakorlatilag folyamatosan kell szednie.)
Sajnos ebben a korban már jóval nagyobb a műtéti kockázat mint korábban és az idő előre haladtával egyre nagyobb lesz. Nem derül ki a kérdésből hogy a szívzörej milyen jellegű és súlyosságú, de minden esetre az is csak növeli a kockázatot. Bízzon meg a kezelő állatorvosban, hogy megfelelően fel fogja mérni a műtét szükségességét és kozkázatait és helyesen el fogja dönteni hogy a műtét vagy a műtét elmaradása miatt kialakuló egészségromlás esetén nagyobb-e a kockázat. Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után? Állatok a rendelőben - a biztonságos műtéti altatás technikája
Tisztelt Kérdező! Az elváltozás leírása alapján nem mondható ki egyértelműen, hogy mi lehet az oka. Valószínűleg bőrgyógyászati betegségről (ekcéma, parazitafertőzöttség, bakteriális/gombás fertőzöttség, stb.) van szó. A szőrhullás oka lehet a rossz közérzet, stressz, de betegségre is utalhat: gyakran látunk ilyet a hormonháztartás felborulása miatt. Javaslom, hogy vigye el állatát egy egzotikus szakrendeléssel is foglalkozó állatorvosi rendelőbe mielőbb! Üdvözlettel, Dr. Császár Júlia Hungarovet Rendelő Miért és mikor hullik a hörcsög szőre?