1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Üdvözlöm! Az én véleményem az, hogy egy ilyen betegségekkel küszködő 17 éves kutyának én nem javasolnék semmilyen oltást! A veszettség ellenit is addig húznám, és halogatnám, amíg csak lehet. (Meg még utána is egy kicsit.) Ennek oka az, hogy egy oltás minden szervezetet megvisel az oltás utáni 1-2 hétben (a legtöbb állatot csak tényleg kicsit, de vannak, amelyeket nagyon), és ez azzal járhat, hogy a jelenleg kialakult viszonylagos egyensúly hirtelen felborulhat. Szerintem most nem az a fontos, hogy oltva legyen, hanem az, hogy jelentősen javuljon az állapota.
Az a valami a süni hasán a "fütyije", a hímeknek a hasa közepén helyezkedik el. Amennyire a fotókon látom, nagyon csúnyán be van gyulladva (lehet, hogy alom vagy fogács darabka szorult bele), és már elég csúnya állapotban van. Mielőbb vidd el sünihez értő állatorvoshoz! Gondoskodás a törpesünökről hideg időben Az afrikai törpesün (atelerix albiventris)
A nimfa papagájok sok más fajjal képesek békében élni. Ez esetben a tesztelés döntheti el a kérdést. A rozellát kellene a nimfa ketrecébe engedni, így kevésbé erős a territoriális hajlama. Az is jó megoldás lehet, hogy a két ketrecet összenyitva a madarak választhatnak, melyikbe akarnak menni. Ha a tesztidőszak alatt agresszió tapasztalható, akkor nem érdemes együtt hagyni őket olyankor, mikor nincsenek szem előtt. Amúgy a madaraknak általában a legjobb lakótárs, az ellenkező nemű fajtárs, így érdemes lehet átgondolni párok beszerzése. Mindkét madárfaj elélhet 20 évig, vagy annál jóval tovább is. Rozellapapagáj: fürdik, rágcsál és fémesen csipog A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
Szia! Nem szükséges az orvos egy kis bethadinnal fertőtlenítsétek a sebet. Ilyen előfordul. csak akkor kell orvos, ha egyre pirosabb esetleg gyulladtabbá válna a seb- de ez nagyon ritka. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Gyors elsősegélynyújtás nyulaknak
A csőr feletti un. viaszbőr sérülékeny, kisebb horzsolástól is kivérzik. Valószínűleg megijedt a madár a szilveszteri durrogástól és nekirepült a rácsnak. Ha nem kezd begyulladni a sérülés környéke(amire kicsi az esély), akkor nincs teendő. Duzzanat megjelenése esetén, humán Bepanten kenőccsel lehet bekenni.