1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Üdvözlöm! Innen elég nehéz megállapítani, lehet bakteriális fertőzés, szövet túltengés, lehet valamilyen élősködő is. Szakszerű kezelést csak állatorvos tud adni, aki közelebbről megvizsgálja az elváltozást. Az idő elteltével a papagájok immunrendszere gyengül és így egyszerűbb fertőzések komolyabb megbetegedéseket tudnak okozni. Kísérletezni lehet elsőként egy élősködőkre ható cseppentővel, és akár hámosító, fertőtlenítő, enyhén antibiotikumos kenőccsel, de közvetlen vizsgálattal és talán pontos diagnózissal mindenképpen állatorvos tud szolgálni. Ráczné Csóti Tímea - hobbiállat-tenyésztő A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség
A Leishmaniosis a fertőzött anyától a magzatra is átterjedhet bár a fertőzést leggyakrabban a lepkeszúnyogok terjesztik. A vérből egy egyszerű teszttel kimutatható a kórokozó. A megelőzésre létezik vakcina de nálunk nincs forgalomban. Minden esetre első lépésben a kiskutya vérét kell Leishmania teszttel megvizsgáltatni. A védekezésre pillanatnyilag a lepskeszúnyogok ellen is hatékony kullancs-bolhairtó cseppek és nyakörvek vehetők igénybe.
Ha az első oltás megtörténtét oltási könyvvel nem igazolták akkor azt valószínűleg nem is kapta meg.Tehát most kell beadatni. Inkább kapja meg kétszer - nagyobb lesz a védettsége - mint egyszer sem. Védőoltási program kutyáknak Az ajánlott védőoltások is fontosak kutyáink egészségmegőrzéséhez A kutyámat valóban minden évben be kell oltani?
A cukorbetegeknek készült táp úgy van össszeállítva hogy etetése csak minimális mértékben emeli a vércukorszintet. Természetesen ez a legjobb, legegészségesebb táp ebben a betegségben. Szerintem adja csak nyugodtan Cukorbeteg kutyák Mit egyen egy cukorbeteg kutya? Zsírmáj a kutyáknál
Az elengedést nem javaslom, inkább tegye fel a netre biztosan talál gazdát nekik. Akvárium karbantartás: csigák eltávolítása az akváriumból A rejtélyes almacsiga