1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Tisztelt Tulajdonos! Kérdésére azért nem tudok válaszolni, mert vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist, prognózist felállítani, esélyeket latolgatni sem. Ha nem javul az állapota vigye el az állatorvosához! Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Tisztelt Kérdezô! Érdemes megfogadniuk az állatorvosuk javaslatát. Dr.Puskás Gábor Miért és mikor hullik a hörcsög szőre? 5 dolog, amit minden hörcsög gazdinak tudnia kell
Tisztelt Tulajdonos! A készítmény kiszerelésén rajta van az ajánlott adagolás, kérem azt tartsák be, többet ne adjanak megelőzésként sem! Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
A kép alapján bakteriális fertőzésnek látszik ezért valamilyen bőrfertőtlenítő szerrel - pl. Betadine - javaslom inkább bekenni naponta 2-3-szor. Utána néhány percig meg kell akadályozni hogy a kutya lenyalja. Ha visszaérkeznek a kollégák akkor javaslom hogy mutassák meg nekik. Pyoderma, a kutyakölykök gyakori bőrfertőzése
Szia! A nyuszi a fülén keresztül adja le a fölösleges hőt- ezért szokták a füleket nagy melegben kicsit benedvesíteni, hogy jobban érezze magát. Nincs semmi baj vele, de ez a nagy hőség őket is nagyon megviseli. És minden nyuszi máshogy reagál erre. Adj nekik több nedves gyümölcsöt, több vizet és ha tudod nedvesítsd a fülüket is, hogy hűsölhessenek... Mit csináljak a nyuszimmal nagy melegben?