1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ez egy normális képlet az ajakszélen. Minden macskának van. A pofa dörzsölédével a macska a száj körüli mirigyeit használva megjelöli a neki tetsző dolgokat. Mit jeleznek a macskák a spricceléssel?
Sajnos ezt az elváltozást csak műtéttel lehet megszüntetni.
A tojó egyedül is képes fiókákat felnevelni. Persze még addig sok mindennek el kell dőlni. Ha magosak a tojások, akkor sem biztos, hogy abból 4 fióka kel, ha igen az lehet, hogy már túl sok az egyedül nevelő tojónak. Ha kap egy új hímet, akkor szinte biztos, hogy otthagyja a tojásokat, de a hímmel való harmonizáció esetén, valószínűleg rövidesen új tojásokat rak. Ha egyedül marad és kevés alkalommal jön elő enni, akkor 1-1 kis darab (egész szálat azért sem, mert túl sok lesz az odúban a felesleges anyag és betakarhatja a tojásokat) fürtöskölest lehet az odúba tenni. Amikor már legalább két hetesek a fiókát, akkor is érdemes csumizt tenni az odúba, mert ezt csipegetik, amivel kevesebb lesz a szülő terhelése. Papagájok: gondozási 1x1 Hullámos papagájom tojt 4 tojást. Valóban kisebb az esély a hullámos párom szaporodásának ha csak egy párt tartok? Hullámos papagáj szaporodása
Sajnos nincsenek jó híreim! A leírt problémáról így biztosan nem lehet diagnózist mondani, de még véleményt is csak nagyon óvatosan szabad megfogalmazni. A leírtakból az a gyanúm, hogy allergiás lehet valamire, de hogy mire, azt így nem igen lehet még sejteni sem. Az sem kizárt, hogy amire allergiás, az nem kívülről jön, hanem a szervezetében keletkezik (ezt autoimmun folyamatnak hívják). A kutyájuk ebben a helyzetben alapos kivizsgálást igényelne, ami ott Angliában biztosan nem lesz olcsó. A kutya autoimmun betegsége A kutya is lehet allergiás? Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer
Először az okot kellene megpróbálni megszüntetni, mielőtt a fenti megoldás szóba jönne. Szükségük van: elegendő helyre, megfelelő fényviszonyokra, kiegyensúlyozott takarmányozásra -kiegészítésként mészkőgritt és nutrafort 3 adagolás. A kotlóstyúk A kakas A tarka-barka baromfiudvar