1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A természetben bármi előfordulhat! Még olyan is, ami addig Önöknél még soha! Elképzelhető, hogy az első kölyök "születése" inkább vetélés volt a történtek miatt. És a cica szervezete próbálta megvárni a másik cica születéséhez az optimális időpontot. Egy ellés megváltoztathatja egy állat jellemét, emberhez való viszonyulását. Sok állat, aki addig hiperaktív volt, megnyugszik szülés után, vagy éppen kedvesebb lesz. A cica fokozott kedvességében közrejátszhat az is, hogy elveszítette a kölykeit. Szerintem.
Előfordul szukáknál, hogy nem fogadnak el egy bizonyos kant. Másikat kellene keresni, hátha sikerül. De olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi magához a kanokat. Ilyenkor gyengéd "erőszakra" van szükség. Az is fontos, hogy a legjobb időpontban próbáljuk a kant hozzá engedni (ez vér-progeszteronszint méréssel dönthető el)! Egy állatorvosi vizsgálat sem lenne rossz ötlet, hátha van valami fizikai (pl. hüvelyi) oka a tartózkodásnak! A palotapincsik hajlamosak agresszívoskodni. :) Kis koruktól kezdve következetesen és vagányan kell őket nevelni, hogy kedvesek, barátságosak és kezesek legyenek. Persze vannak kivételek is, minden irányban!
A pintyfélék és a hullámos papagájok más-más, de sokban hasonló étrendet igényelnek. Javaslom, hogy előre elkészített, minőségi madáreleséggel táplálja őket. A jobb készítményekben minden, a madarak számára fontos/nélkülözhetetlen összetevő benne van. A "hétköznapi, gyakran etetett magvak" között nincs mérgező. A mogyorót, diót inkább csak darálva, a lágyeleséghez keverve célszerű a kistestű madaraknak adni.
Nincs tuti recept. Türelem, sokat ott kell lenni mellettük, fokozatosan közeledni és lassan megszokják a gazdikat!
Szerintem el fog múlni ez a természetes rivalizlás! Nagyon fiatalok még. Mindenképpen külön kellene őket etetni! De az is előfordul, hogy egy kutya "rossz evő"! Ilyenkor nagyon vigyázni kell, nehogy túlzottan elkényeztessük kajaügyileg, mert ez csak tovább ronthat a helyzeten!