1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Az étvágytalanság hátterében az alacsony hőmérséklet mellett más tényezők is szerepelhetnek. A kedvezőtlen tartási körülmények mellett számtalan betegség egyetlen otthon észrevehető tünete az étvágytalanság. Lehet a hűvösebb időjárás miatt csökken a teknős étvágya, de az is lehet, hogy csak válogatós. Állatorvosi vizsgálat javasolt a betegségek kizárása érdekében.
Nem véletlen, hogy sok helyen találni a szobatisztaság leírását és nem a ´kerttisztaság´ leírását, mert a mai civilizált társállattartás esetében az előbbire van tömeges igény. Szerencsére egyre kevesebb az udvaron, kertben tartott kutya és egyre kevesebb azoknak a kutyáknak a száma is amelyeket nem visznek ki a kertből, közös aktivitásra, játékra, sétára, szocializálásra, nevelésre - ami közben a kutya természetes közegben elvégezheti a szükségleteit. (Tehát a kutyának azzal teszel jót, ha sétálni viszed. Így jó eséllyel nem a kertben fogja a dolgát végzeni. - a szerkesztőség) A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni. A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
A tünetek alapján lehet allergia vagy akár rovarcsípés is. Ha nem javulna a dolog, akkor keressen fel egy állatorvost, mert ebből komolyabb szembetegség is kialakulhat. Dr Fekete Richard
A kiscicáknak legalább 4-5 hetes korukig az anyatej legyen a kizárólagos tápláléka, ez után lehet elkezdeni nekik más ennivalókat is adni. Persze ezt csak szépen fokozatosan növekvő mennyiségben szabad adni. Ma már széles választéka van az egészen fiatal kölyköknek való tápoknak is, de házilag is lehet nekik ennivalót készíteni. Javaslom vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a macskám" című nemrégiben megjelent könyvét, ebben minden kérdésükre választ találhatnak.
Szerintem ivaréretté vált a cica (bár nem említette mennyi idősek a kölykök). De ha bizonytalan a kérdésben, akkor keressen fel egy állatorvost ez ügyben. Dr Fekete Richard