1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Az alábbi cikket ajánljuk.
Egy daganatos elváltozás semmiképpen nem jó, ha ott van. Jobb azt mielőbb eltávolítani, mielőtt még áttétek keletkeznek valahol. Ha a cica jó általános állapotban van, akkor jobb a műtéten minél előbb túl lenni. Ha ezt nem akarja, 1-2 év múlva már nem biztos, hogy ilyen jó esélyek lesznek! De döntenie Önnek kell! Műtét nélkül legalább akkor a rizokó, mintha megoperáltatja.
A leopárdgekkók szeretnek ásni, túrni. Ez teljesen természetes viselkedés, főleg a nőstények a tojásrakáskor ásnak sokat, ha nincs bent tojató. A terráriumba legalább 5-8 cm vastagságban ajánlatos homokot elteríteni, és több búvóhelyet létesíteni, ezek lehetnek: faágak, szőlőtőke, lapos kövek, félbevágott kókuszhéj.
A tünetet okozhatta idegen tárgy, de valószínűbb fertőzés. Első esetben javasolt tályognyitás, fertőtlenítés, bakteriális fertőzés esetén antibiotikum. A pontos diagnózis és kezelés céljából állatorvos felkeresése indokolt.
A kutyákat megfertőző parvovirus nem betegíti meg az embert, úgyhogy a nagypapájának nincs félnivalója.