1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Szülés után akár 6 hétig is normális lehet a véres váladék ürülése. A leírta alapján úgy tűnik, kutyája a normál gyúgyulási menetet követi. Mindamellett a műtét után két hetente érdemes lenne egy kontroll vizsgálatra elvinni kedvencét. Ezek az időpontok úgy is egybeesnek a kiskutyák féreghajtásának idejével, így a kettő összekapcsolható.
A köhögés nem betegség, csak tünet. A feneség a dologban az, hogy sok betegség tünete lehet. Az Ön által említett allergia, torokgyulladás mellett tehát sok minden lehet a háttérben (pl. akár szívbetegség is). Hogy jelen esetben melyikről van szó, azt csak egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne eldönteni. Azt javaslom, mielőbb keressék fel újra az állatorvosukat. Ha ő nem boldogul az esettel, akkor érdemes másnak is megmutatni a beteget.
Legalább 80x40 cm legyen a terrárium. Ponthegesztett ráccsal lehet lefedni, körben ráhajtva, és valamivel rögzítve (lehet a tetejére nehezék, vagy egy alsó pöcökre gumival rögzíteni). Amelyikkel eleget foglalkoznak, azok nem harapnak.
Az állateledel boltokban fellelhető hörcsög tápok is megfelelőek,ezenkívül különböző magkeverékeket, napraforgó-, búza,-árpa,-zabszemeket, sajtot (jó fehérje és kálcium forrás), túrót, szinte mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, kivéve burgonyát, csípős paprikát, hagymát, karfiolt, karalábét. Elérhető, friss ivóvíz mindig legyen előtte, hogy tudja fedezni a folyadék szükségletét, ha a gyümölcsökből nem jutna eléghez. Ha sokat foglalkozunk az állattal igyekszünk kézből etetni, engedjük, hogy megszaglásszon minket ,megszokja a szagunkat, alkalmanként kézbe is vesszük őket nagyon barátságossá tudnak válni.
10 hetes kiscicát már nyugodtan el lehet választani. Foglalkozzon vele sokat. Ha lakásban akarja tartani és sokat lenne egyedül,jobb lenne neki ha ketten lennének. Ha ez nem megoldható,inkább fogadjon örökbe egy felnőtt,ivartalanított állatot.Ők jobban viselik az egyedüllétet,főleg,ha már kicsit idősebbek is.