1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ha penész, vagy baktériumos rothadás állna a háttérben, annak már hosszú ideje lett volna előjele. Vagyis a baleset a legvalószínűbb, de javaslom szakember felkeresését. Ha a szarusrész töve épp maradt, úgy kinőhet a csőr, de folyamatos korrekciót fog igényelni az esetleges teljes gyógyulásig.
A kutyákat (egy-két kuriózum számba menő kivételtől eltekintve) sajnos szinte lehetetlen alomra szoktatni. Ennek legfőbb oka a génjeikben keresendő, az ő "programjuk" másképpen van kitalálva. Így aztán legtöbbször teljesen hiába való a gazdik ezirányú próbálkozása. A szobatiszta kutya nagyon sokáig igyekszik visszatartania a dolgát, de ha már végképp nem bírja tovább, oda piszkít, ahol éppen van. Ez teljesen érthető viselkedésforma, ha már egyszer arra szoktatták, hogy a lakásban nem szabad a dolgát elvégeznie.
Amit Ön leír, az valószínűleg maga a tejmirigy. De a biztonság kedvéért mutassa meg állatorvosnak. Zsömböly Miklós
A karmosbékák eredetileg, "dagi" állatok, ami azt jelenti, hogy a testük és a végtagjuk is eléggé felpüffedt! Ha mégsem ez a magyarázat, -tehát ha kórosan nagy az elváltozás- akkor ennek sajnos számtalan oka lehet! Lehet, hogy valami fertőzés, táplálék által okozott nem megfelelő anyagcsere-zavar, nem megfelelő tartási körülmények stb. Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, ha nem javul az állat. Csak specialista orvost javaslok, amit itt talál is az oldalon!