1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Semmi meglepő nincs abban, amit írt, a demdikózis gyakran szövődik staphyloccus fertőződéssel. A demodikózis alapvetően immunállapot jelző betegség, mert bár a legtöbb kutyában élete első óráitól ott élnek a kórokozók, bajt, betegséget, tüneteket csak akkor tudnak okozni, ha a szervezet ellenállóképessége valami miatt leromlik. Ezért a gyógyításban is hatalmas szerepe van annak, hogy felerősítsék a kutya szervezetét. Sajnos a közelgő őszies, nedves idő nem kedvez ennek, ha most kora tavasz lenne, kedvezőbbek lennének a kilátások. De így is lehet számítani gyógyulásra, csak sok-sok türelem kell hozzá.És szoros együttműködés a kezelőorvossal!
Igen össze lehet, - csak az én véleményem, hogy egy ilyen idős cicát nem érdemes ezzel stresszelni ! Talán jobb, ha nem molesztálják, idegesítik az idős cicát egy "kutyához szoktatás" stressz csomaggal ! A részletek elolvashatók: Dr. Gabriele Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG, című könyvében.
Ha tényleg ez a Kedvencének a baja, és diagnosztizált a betegség (és annak foka), akkor elég az Optimmune-ból 2x/nap, a könnypótló cseppből (mert gondolom azt kapta, a Tears Naturale II-t szoktam javasolni) pedig alkalomszerűen 2-3x naponta, és teljen el idő a két készítmény között, nehogy az egyikkel kimossa a szeméből a másikat. Ha az Optimmune hatékony, és elhagyása kiújuláshoz vezet, akkor élete végéig kapnia kell. A csepp adagolása egyedi, a pótolandó könnymennyiség függvényében történik, amit a kezelések után/közben Ön már lát (ez lehet napi 2-től 6-8 alkalom is),
1. A gumós növények (burgonya, sárga és fehér répa, tök, cukkini, stb) nyersen emészthetetlenek a kutya számára, ezért csak főzve adjunk ilyet a kutyának. (kivéve a sárgarépa, ebből KEVESET nyersen is kaphat) 2. A heti 1 koplalónap nem árt, de nem is szükséges. Az egyébként megfelelően táplált kutyáknak nem lesz bajuk a heti 1 nap szünettől, de nincs is szükségük rá. Az elhízás megelőzése érdekében időnként be lehet iktatni 1-1 ilyen napot. Ha túlsúlyos a kutya, akkor hasznos a heti koplalónap. (De csak akkor, ha kompenzálás gyanánt a többi napon nem etetjük túl) (A válaszokhoz segítségünkre volt Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" c. könyve.)
A császárskorpiónak a feltételek megfelelnek! Ők Afrika erdeiben élnek, párásabb és melegebb környezetben. A talajt kicserélném azért kókuszrostra, vagy tőzegre, legalább 5 cm vastagon elterítve! A képekből nem tudom eldönteni, hogy pontosan mekkora, de ha még nem adult (felnőtt) az állat, tehát ha még vedlik, akkor szoktak furábban mozogni, pontosabban a vedlés előtt! A vedlés jele, ha már nem fogad el táplálékot és furán mozog! Ekkor szinte csak a "farkukkal" (metasoma) szoktak csapkodni, mert nehéz a mozgás számukra. Egyébként, lehet hogy atka támadta meg, meg kell vizsgálni az állatot, mert a környezet ideális az atkák számára! Az atkák kicsi élősködők, amik a skorpió testén mászkálnak, figyelje meg az állatot! Ha ilyet tapasztal, akkor nem egyszerű a helyzet, mert rovarölőt nem lehet használni, mert az a skorpió pusztulását is okozza! Óvatosan le kell róla seperni egy kis ecsettel, minden nap és természetesen a terráriumot kifertőtleníteni, befújni Frontline-al, de legalább 3-5 napig szellőztesse! Ha nincs atkára utaló jel, akkor elképzelhető, hogy vedléshez készülődik!