1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ha a gyereke szaruhártyája sérülne, akkor is otthon barkácsolná meg? És ha emiatt megvakul? A nekünk kiszolgáltatott állatokért (is) felelősséggel tartozunk. Manapság már büntetőjogi felelősséggel is. Irány az állatorvos.
A tél közeledtével gyakran csökken a fogságban tartott hüllők (így a teknősök is) étvágya. Ebben első sorban a hőmérséklet csökkenése, illetve a nappalok hosszának rövidülése játszik fő szerepet. Alacsony hőmérséklet következtében csökken a teknősök szervezetének működése és így kevesebbet is esznek. Érdemes ilyenkor az akvárium vízének hőmérsékletét emelni (pl. akváriumfűtő), valamint a napfény hiányát lámpával pótolni. Ha ennek ellenére nincsen változás az étvágyában érdemes egy hozzáértő állatorvost felkeresni, nincs-e valamilyen betegség a háttérben.
A cica szemét nézesse meg állatorvossal, mert látatlanban nem tudom, nincs-e szaruhártya sérülése? Ebben az esetben nem mindegy, milyen szemcseppet javasolunk a gyógykezeléshez. A másik probléma kiküszöbölésére javaslom, hogy vegyen a cicáknak fedeles macskavécét, akkor nem sikerül mellé a "produkció".
Többféle probléma okozhatja. Ezek közül első helyen a táplálékallergiát említeném. Egy alapos állatorvosi kivizsgálásra lenne szükség.
Egy alapos kivizsgálást javasolok, ami a labor vérvizsgálatot is magába foglalja hiszen a leírt tünetet a gyomor megbetegedésén kívül más szervek /pl.máj,vese/ elváltozása is előidézheti.