1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Szerencsére az egészséges cicák hőszabályozása jó, így nem valószínű, hogy megfázik. Úgy látszik, cicája számára nagyon fontos a szabadság.
A magok több formában is etethetők, miközben változik szerkezetük, élettani hatásaik. A száraz magok etetése főként a könnyű tárolás miatt praktikus, míg vízben puhítva a félérett magokra hasonlítanak. Csíráztatva megsokszorozódnak a bennük lévő vitaminok és ásványi sók, a kipattanó bezöldült levél zöldeleségként etethető madarainkkal.
Sürgősen vigye állatorvoshoz!!! Valószínűleg sebészi beavatkozásra lesz szüksége, otthon nem kezelhető.
Az a "nagy fog": a szemfog. Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. Idestova 30 éve vagyok a pályán. Sok-sok butaságot hallottam már terjeszteni. Ez az "ilyen idős korban belehalnak a macskák, ha kipotyog a foguk" dolog azonban még nekem is új (akkor minden kölyökmacska elpusztulna a fogváltás idején). De nagyon tetszik!:) Akitől ezt hallotta, annak azt se higgye el, amit kérdez. Nem csak a többi "nagy foga", de a rágók is ki fognak potyogni!:)
Ez a fajta "vizesedés" a hasvízkór (ascites). Mindenekelőtt azt kellene tudni, hogy ezt mi idézi elő. Mert a háttérben lehet máj, vese vagy keringési probléma is. A kezelés ennek megfelelő. A tüneti kezelés (vízhajtás) mellett nem ártana oki diagnózisig eljutni.