1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Nem baj. Ha az egyik férges, akkor a másik is az. Csak féreghajtóval lehet kiűzni a parazitákat.
A platti alapvetően igen békés faj, biztos, hogy ő volt a tettes? Ki lehetne egészíteni a platti csapatot 3-4 fősre úgy, hogy több legyen a nőstény, akkor talán nyugodtabbak lesznek és jobban érzik magukat, azoban ezzel várnék egyelőre. Hogy guppikat és főleg az algaevőt halálra tudja csipkedni.. Ez a tartott fajok közül inkább a xiphókra lenne jellemző, de ennyire túlzásba azok is ritkán esnek. Nem tudom mi alapján ítélte meg, hogy a platti volt a tettes, némi csipkelődés és kergetőzés önmagában semmit nem jelent, az elhullások és akváriumi körülmények pontosabb megfigyelésére és leírására volna szükség, ahhoz, hogy alaposabb következtetéseket lehessen levonni és megoldást találni a problémára.
A falkavezérség inkább nevelés, szoktatás és a kutyával való kölcsönös bizalom kiépítés kérdése, sokkal összetettebb dolog mint a "tanítás". A falkavezérség durvaság és erőszak nélkül is kialakítható és akkor jó falkavezér az ember, ha ezzel együtt egy kölcsönös partneri kapcsolat alakul ki a kutyájával. A falkavezérnek gyakorlatilag a legfőbb kiváltsága, hogy minden körülmények között ellenőrzése alatt tartanja, birtokolja azokat a dolgokat amelyek befolyásolhatják a dominanciát: • élelem • játék • komfort • testkontaktus Amikor ezeket a kutya, tiltakozás, ellenállás nélkül elfogadja az embertársától, akkor gyakorlatilag elismerte, elfogadta falkavezérének.
Az ivartalanítás nem lehet oka az aktivitás csökkenésének. Feltehető, hogy valamilyen sérülésből adódóan fáj a gerince, ezért nem szeret mozogni. Érdemes megnézetni állatorvossal, hogy nincs-e komoly baj.
Bizonyos fajtáknál, ha a fül lekonyul, a fülön növő szőr levágásával lehet azt tehermentesíteni, így nagyobb esélye van, hogy szépen fölálljon. A szőrt bármilyen fiatalon el lehet kezdeni vágni. A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.