1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ha egy állat ennyi ideje állandóan hány, akkor annak azért komolyabb oka lehet, mint amit a kollégáim mondtak. Valószínűleg nem vizsgálták meg nagyon alaposan a kutyáját, pedig erre nagyon nagy szükség lenne. A hányás okának kiderítése nem egyszerű feladat, még az is lehet, hogy röntgenezni kell, vagy hasi ultrahangos vizsgálatot kell elvégeztetni. Miután itt van a nyakunkon a Karácsony, még ma keressen valahol olyan rendelőt, ahol hajlandóak az alapos kivizsgálását megcsinálni (vagy legalább elkezdeni)!
Ez az állapot a kalcium hiányos táplálás miatt alakult ki. Az ékszerteknősök számára az alábbi étrend a megfelelő: 90%-ban csontos kishal, kevés vízicsiga, felnőtt korban kaphat több vízinövényt is. Ennél a betegségnél a legfontosabb a megelőzés. Most már, hogy megpuhult a teknős páncélja, és nem is eszik, csak kalcium injekció adásával lehet helyrehozni, remélhetőleg még megmenthető. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, a szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
Algaféle. Valószínűleg barna algáról van szó, bár egy kép sokat segíthetne. Új akváriumokban gyakran megjelenik, majd a biológiai egyensúly beálltával eltűnik, de több algaevőfaj is szívesen fogyasztja. Egyes esetekben a nem megfelelő megvilágítás (túl kevés/túl gyenge) okozza, azonban ennek módosítására csak akkor "tűnik el", ha tényleg ez és nem a víz kémiai összetétele okozta a megjelenését.
Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb.
A vakarózásnak és a szőrhullásnak számtalan oka lehet. Ha korábban már kétszer is állapítottak meg szőrtüsző atka betegséget,akkor legvalószínűbben ismét ez fordul elő. A leírásból nem derül ki hogy az említett betegséget milyen módon diagnosztizálták és gyógykezelték,de az biztos hogy az hajlamos a kiújulásra. Valamilyen allergia is szóba jöhet. Laboratóriumi vizsgálattal mindkét betegség kimutatható.