1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ezt nem lehet senkinek Ön helyett eldönteni! Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. Elsősorban azt kell figyelembe vennie, hogy Önnek milyen céllal kell a kutya, és milyen tartási körülményeket tud számára biztosítani ? Olyan szakmai értekezésbe itt nem kívánok belemenni, hogy valójában mi a "fajtatiszta" definíciója.
Felnőtt, ivarérett királypitonok, de egyéb kígyók esetén is gyakran jelentkező probléma télen az étvágytalanság. Ez egészséges állat esetén általában természetes és nem betegség jele. Fogságban tartott hüllők a legtöbb esetben nem teljesen mesterséges körülmények között élnek és a kinti környezeti tényezők is hatással vannak rájuk. Ilyen az ablakon beszűrődő fény mennyisége, légnyomásváltozás frontok idején, lakás hőmérséklete (pl. távfűtés), stb. A kígyók a számukra kedvezőtlen időszak alatt aktivitásukat mérséklik, kevesebbet mozognak, sokszor csökkentik vagy be is szüntetik a táplálkozást. Ez egészen a jobb idő beáltáig szokott eltartani. Amennyiben ezen változtatni szeretnénk, úgy mesterségesen kell az ideális (aktív időszak) körülményeit biztosítani (hőmérséklet, esetleg páratartalom emelése, megvilágított órák száma, stb.) A képen látható kígyó általános állapota jónak tűnik, de ezt biztosan megmondani fénykép alapján nem lehet. Amennyiben kétségei vannak a kígyó általános állapotát illetően javasolt egy hozzáértő állatorvosnak megmutatni. Érdemes megjegyezni, hogy a téli pihenő alatt a szervezet védekező működése is csökken és ilyenkor a különféle betegségek iránt is fogékonyabbak lehetnek.
Látatlanban nehéz ezt megállapítani,de ha semmilyen tünetet nem okoz akkor talán nem is kell különösebben foglalkozni vele. Minden esetre egy helyi vérkeringési zavar következménye lehet, ami minden külső beavatkozás nélkül is elmúlhat. De ha nem múlna el, feltétlenül mutassa meg egy állatorvosnak!
8 hónapos korban ivartalanítani a kan kutyust már lehetséges, de ha viselkedésbeli vagy egyéb okok nem indokolják, akkor felesleges. Ha a későbbiekben szökős, vagy elviselhetetlen mértékben kanos lesz, akkor javasolt a műtét (ebben az esetben minél előbb). Idős korban a nemi szerveket érintő betegségek, daganatos elváltozások (prostata megnagyobbodás, tumor, heredaganat) kialakulási esélyének csökkentése érdekében javasolt a műtét. Hátulütők? Ivartalanítás után előfordulhat, hogy inaktívabb lesz a kedvence, ami a vezethet elhízáshoz (ez ritka). Egyenlőre szerintem várjon még a műtéttel. :)
Emberi érzelmet kifejezve amit Ön ´bosszú´-nak nevez, az valójában a kutya részéről egy ürülékkel kifejezett jelölés. Valamiért a kutya azt a helyet meg akarja jelölni. Az okok pontos felderítéséhez ismerni kell a tartási körülményeket és a kutya adatait, esetleg megfigyelni a férje és a kutya közötti kommunikációt. A büntetés és a szidás csak akkor eredményes, ha a cselekvés pillanatában tetten érte az állatot.