1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Nem írta a kutya életkorát és nemét, - amik befolyásoló tényezők ! Feltételezem hogy a tünet a macskákkal, illetve a macska alommal van összefüggésben, illetve ha kan kutya, akkor ezek un. ´jelölő vizelések´ ! A folyadékfelvétel is lehet egy kiváltó ok, de ugyanennyire a vizeletrendszer betegsége, vagy kezdődő cukorbetegség is! Hasonló esetekben nem árt egy előzetes, alapos (vérvizsgálat!) állatorvosi vizsgálattal kizárni az esetleges szervi okokat, és csak amennyiben ezek negatívok, akkor közelíteni viselkedési szempontból. Az ürülékben csak a kifejlett férgek láthatóak, a tojások és lárvák nem !!! Természetesen lehet tökéletesen féregteleníteni a kutyát, de … a kutya szervezetébe bármilyen módon bejuttatott féregtelenítő szer csakis azokat a férgeket pusztítja el, amelyek abban az időpontban, kifejlett alakban a kutyában vannak. A szerek azonban nem nyújtanak hosszú távú védelmet vagy megelőzést. A gyártmányok között igen nagy az eltérés, némelyik használata után 3-5 nap, másoknak 4-5 hét elteltével a kutya gyakorlatilag ismételten valamilyen féregfertőzést szedhet össze - mert pl. valamit megevett vagy megnyalt, amiben valamilyen bélparazita tojásai vagy lárvái voltak. Tehát a helyesen tanácsolt 3 - 6 hónaponkénti rendszeres féregtelenítés egy jó kompromisszum az elmélet és a gyakorlat között, aminek a betartása a férgek túlzott elszaporodását, elterjedését nagyon hatékonyan megelőzheti.
Ahogy látom, többféle elváltozás is van a kutyáján, és közel sem biztos, hogy ezeknek közük lenne egymáshoz. Legelőször is ki kellene deríttetni, hogy melyik micsoda is pontosan, és majd csak ez után lehet arról beszélni, hogy mi legyen a megoldás, a kezelés. Ehhez mindenképpen el kell vinnie a kutyát egy jól felszerel állatorvosi rendelőbe, ahol alaposan kivizsgálják. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni.
Elsősorban ugyanazokra a főként állat egészségügyi dolgokra, mint amire bármilyen fajtájú kutyánál oda kell figyelni: • szem, fül, végbélnyílás ne legyen váladékos • ne legyen puffadt a hasa • ne legyen sovány • legyen mozgékony és életvidám • hirtelen mozdulatokra és kisebb zajokra (taps, dobbantás, kulcscsomó csörrenés, stb.) ne reagáljon félénken • ne engedje magát rábeszélni, hogy 8 hetes kortól hamarabb elhozza a kutya kölyköt • legalább az első oltása legyen meg a kutyának (kombinált oltás: Parvo + szopornyica) Egyéb, a fajtára vonatkozó hasznos információkat talál, Vinnai A./ László I.: Orosz kutyafajták című könyvében.
Egyensúly zavart sok esetben ütésből eredő fejsérülés, lábbénulás jellegű tünetet általában köszvény okozhat. Előbbi esetben "B" vitamin adagolás, utóbbin fehérje szegény étrend segíthet. Pontos diagnózishoz, kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie.
Látatlanban, innen a távolból nem tudok érdemi választ adni a kérdésre. Talán vemhes, vagy ha egyedül van, a hormonháztartás zavara is okozhat ilyen viselkedés változást. Javaslom, hogy vizsgáltassa meg valamelyik állatorvos kollégával.