1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Az ilyen esetekben egyetlen módszer nem létezik ! A félős kutyáknál alkalmazott összes módszer egyidejű, folyamatos, fokozatos, türelmes bevetésére van szükség: • Megelőzés • Homeopatikus szerek • Bach-virág terápia • Gyógynövények • D.A.P. (Dog Appeasing Pheromone) • Étkezés/diéta • TTouch-Terápia • Deszenzibilizáló tréning • Ellenkondicionálás Ne várjon gyors eredményt, 6-10 hónap, - egy hasonló esetről olvashat honlapomon ( www.4tappancs.hu ) a ´Referenciák´ oldalon.
Igen, ez igaz. A nőstény tengerimalacok medencéje összecsontosodik egyéves korig, ami azt jelenti, hogy nem tud kellőképpen kitágulni a szüléskor, és ez komoly problémákat okozhat.
A tünetek alapján valóban epilepsziáról lehet szó. Javaslom, hogy keressék fel állatorvosukat.
A görény intelligens, sok mindenre megtanítható. Elérhetjük például, hogy hívásra jöjjön, legyen szobatiszta vagy sétáljon pórázon. Olyan ragadozó, amely mindig az adott élőhelyhez alkalmazkodik és kíváncsisága miatt könnyen elkóborol, tehát görénybiztos környezetet kell biztosítanunk számára.