1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A jelenség vagy a kutya ivaréretté válásával vagy valamilyen szervi (húgy rendszer) betegséggel lehet összefüggésben.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Hidegtől nem szabadna hullania a szőrének. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. A tavaszi, nyár eleji vedléskor a spiccek szőrzete gyakran rövidebb és kisebb sűrűségű lehet, ez nem baj. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott,hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.
A teknőst hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz kell vinni. Valószínűleg szemkenőccsel rendbe lehet hozni a szemét. A szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani. A paradicsom és saláta mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni. A görög teknős számára a legjobb táplálék a pitypang, lóhere és más lágyszárúak. Nyáron az étrendjének 90%-át alkossák ezek a növények. Télen sajnos ez nem megoldható, ilyenkor almát, körtét, uborkát, répát kaphat.
Milyen nemű a kutya ? Mennyi idős ? Milyen fajta ? … és még jó néhány adat ismerete lenne szükséges a pontos és felelősségteljes válaszhoz. De … a hasonló esetek nagy részében a kiváltó ok vagy szexuális indíttatású vagy nincsenek kellően kielégítve a kutya szellemi és testi igényei ezért unalmas számára az udvari egyedül lét és nincs szoros kötődése az embertársához. Néhány általános tanács: • ivartalanítás • naponta 1 -2 alkalommal, 1-2 óra intenzív játék, séta, foglalkozás • éjszakára hívják be Részletes tanácsok szinte minden kutyatartással, kutyaneveléssel foglalkozó olvashatók - amelyek a kutyát mint ´társállatot´ kezelik.
Drótszőrű vizsla és valami más keverékének tűnik. Nagy testűnek és kemény szőrűnek látszik ezeken a képeket. Valószínű akár drótszőrű vizslásra le is lehetne trimmelni. Persze csak élőben lehet eldönteni,hogy elég kemény-e hozzá a bundája.