1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Hasonló esetekben általában a kutyák önmaguktól megpróbálják hangjelzéssel erősíteni a figyelemfelkeltésüket. Néhányszor, amikor a kutya odaáll az ajtóhoz, menjen oda mellé és figyelje, de ne nyissa ki az ajtót, csak tegye a kezét a kilincsre. Várja meg amíg a kutya valamilyen hangot ad és az azt követő pillanatban dicsérje meg és nyissa ki az ajtót. A bélsár ürítés nagyban összefüggésben van a kapott táp mennyiségével és minőségével. Ha naponta 3 x kap enni a kutya, kezdje el a déli adagot fokozatosan csökkenteni, - ügyelve rá hogy a napi mennyiség ne változzon. Másik befolyásoló tényező a kutya rendszeres féregtelenítése. Jól látja és gondolja - egy 3 hónapos kutya neveléséhez, tanításához elsősorban türelemre van szükség.
Leírása alapján valóban elképzelhető a "fitymaszűkület" is. Amennyiben ez nem veleszületett, meg kell találni az okát. Állatorvosa minden bizonnyal felvázolja majd a megoldási lehetőségeket, aminek valóban része lehet a sebészi korrekció is, amennyiben indokolt.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mivel ezt levelezéssel nem lehet megoldani!!! A két probléma egyébként nem hiszem, hogy összefüggene...
Ez egy tévhit, ugyanis egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön. Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók.
A félelem a kutyáknál egy természetes, de nem kívánatos viselkedési forma. A félelemnek több kiváltó oka is lehet, - csak ezek ismeretében lehet terápia vagy tréning módszert alkalmazni. Külső hatás nélkül a félelem csökkenhet vagy éppen növekedhet. Csak a kutya és a tartási körülmények ismeretében lehet felelősségteljes tanácsokat adni. Amennyiben igénylik a házi látogatást és megfigyelést, kérem jelezzék e-mailben: info@4tappancs.hu