1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Több teknős együtt tartása során elkerülhetetlenül rangsor alakul ki az állatok között. A rangsorban feljebb álló egyed elnyomja az alatta lévőt, ami folyamatos stresszhatást okoz számára. Ennek következtében sérülékenyebbé válik az adott állat (növekedés lelassul, betegségekkel szemben fogékonyabbá válik, stb.) A probléma csak súlyosbodhat, ha jelentős méretbeli különbségek is vannak az állatok között. Első körben érdemes megpróbálni külön etetni a két teknőst. Ha ez nem válik be a külön tartás is felmerül. Nem szabad elfelejteni azonban, hogy valamilyen betegség is okozhatja az étvágytalanságot (akár a stressz következményeként). Ilyenkor állatorvosi segítségre is szükség lehet.
Paraffin olajat szájon át, 0,5-1 decit, akár többször is. Amennyiben nem oldódik meg, állatorvoshoz kell fordulni.
A vízipálma mérgező. Állatkereskedésben lehet venni olyan vízinövényeket, amiket adhat az ékszerteknőseinek.
A bőrgyógyászat sajnos tipikusan az a terület, amit "látni kell". A csíkos jelleg nem tipikus kinézete egyik bőrbajnak sem, hacsak nem a vakarózás miatt lett ilyen alakú; a piros kiütések bőrgyulladásra utalnak. Azt tudnám javasolni, hogy Milbemax tablettát próbáljon vele megetetni, 2 alkalommal, 2 hetes időközzel. Ez a tabletta egy széles spektrumú féreghajtó, amivel kezelhet még esetleges atkaságot (rüh), bolhásságot, előnye még, hogy nagyon apró, könnyű "belecsempészni" a cica ennivalójába... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
A tünetek alapján a macskájának, valószínűleg vírusos (calici, herpes) "náthája" van. Sajnos gyógyszeres kezeléssel a betegség nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető. Tapasztalatom szerint az ilyen állatok idővel elaltatásra kerülnek a súlyosbodó tünetek miatt. A gyógykezeléshez hozzátartozik, az állat immunrendszerének megerősítése erre kifejlesztett szerekkel, amiket állatpatikában be tud szerezni.