1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Valószínű, hogy toklász ment a lábába. Ezért csak azt tanácsolhatom, hogy sürgősen vigye állatorvoshoz.
A hormonális rendszer egyedfejlődése során "serdülőkorú" kutyákban is gyakran figyelhetünk meg fokozott szomjúságot. A vér glükózszintjének ellenőrzését és homeopata állatorvos felkeresését javaslom.
A kínai paradicsomhalak elég hosszú életű, falánk díszhalak. Akár 10 évig is elélhetnek, bár ez ritka.
Ha nekem lenne törpehörim, én biztonságosan elkerítenék neki egy területet a lakásban és oda tenném ki futkározni, felügyelet mellett. Az ilyen és ehhez hasonló mesterséges "futtató-gépek" szerintem természettávoliak és egy kis állatnak sem hiszem, hogy az a jó, ha küzd egy műanyag gömbbe zárva.
Nehéz lenne pontosan meghatározni, hogy mennyi az alvásigénye egy 9 hete shih-tzunak. Az biztos, hogy az éjszakát nyugodtan átalusszák, nappal viszont nagyon aktívak tudnak lenni, megállás nélkül játszanak, rohangálnak, de ha elfáradnak "ledőlnek" aludni egyet. Ilyenkor mindenképpen nyugton kell hagyni őket, hogy pihenhessenek. A lényeg, hogy egy kiskutya megfelelő "önszabályzó" rendszerrel rendelkezik, ami az alvást illeti és erre kell tekintettel lennünk!