1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Igen, normális. Lakásban tartott kutyáknál gyakran előfordul.
Nem hinném, hogy komolyabb baja lenne a cicának, talán a párzási időszak jelei. Ha hosszabb ideig fennáll a probléma és esetleg egészségre káros tünetek jelentkeznek, forduljon állatorvoshoz.
Igen, valószínűleg a vízzel lesz a gond, méghozzá a kalcium tartalmával. Nem írtál vízadatokat az akiról, hogy milyen kemény a víz, de én arra tudok tippelni, hogy túl lágy. Sok cégnek van már calcium készítménye, de találhatsz ilyen "szereket" garnélás cégeknél is. Pl. Shirakura.
Ha egy tengerimalac 1 hete nem eszik, annak biztos komolyabb oka, van. Az egyik lehetőség, hogy nincs étvágya valamilyen belgyógyászati megbetegedés miatt. A másik lehetőség, hogy szájüregi elváltozás (fog túlnövés, szájüregi fekély stb)okozta fájdalom miatt, bár lenne étvágya, mégsem tud enni. Bármelyik okozza is a nemevést esetünkben, a diagnózis felállításához egy alapos kivizsgálásra van szükség (pl: vérvétel, bódításban végzett szájvizsgálat, fog röntgen stb). Javaslom minél hamarabb felkeresni egy állatorvosi rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő
Valamilyen bőrprobléma lehet, azonban ennek diagnosztizálásához meg kell vizsgálni a cicát, esetleg bőrkaparékot kell venni.