1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Nem, nem feltétlenül. Főleg akkor nem, ha egyedül él a kalitkában.
Az üzenetet olvasva az első gondolatom az volt, hogy bizonyára már egy nyugdíjas korban levő malackáról lehet szó. A tünetek mind erre mutatnak. Fokozott C-vitamin bevitelt és sok szeretgetést javaslok.
Bár kicsit korainak tűnik (rendszerint a tüzelés után 4-8 héttel szokott kezdődni), de feltehetően álvemhességről van szó. Ilyenkor rendszerint megduzzadnak az emlőtelepek, sőt, sokszor tej is szivároghat belőlük. A kutya rendszerint anyai magatartást kezd mutatni: fészket épít, plüssállatokat "dédelget". A jelenség hátterében valóban hormonális változások állnak. Ilyenkor célszerű visszafogni a tápmennyiséget, és kicsit "szigorúbban" viselkedni a kutyával. Célszerű felkeresnie állatorvosát, hogy megbeszéljék az álvemhesség egyéb jellemzőit, és kezelésének, megelőzésének lehetőségeit (pl. ivartalanítás).
Ha nagyon etetgetik egymást, akkor esetleg feltehet egy odút;) A kék madár egy szép hím, a harlekin tarka egy tojó. Vagyis semmi probléma, szerencsére az ivarmegállapításban mindenki tévedett.
Nem vagyok allergológus. Lehet, hogy annyira érzékeny, hogy tényleg kijön az allergiája, de szerintem ennyitől nem kellene, hogy kijöjjön! Ha csak nem ül közvetlenül melletted. Bár ebben nem vagyok biztos. A barátnőm allergiás a tengerimalacaimra, ha eljön hozzám, csorog az orra, tüsszög és könnyezik. De még egyszer sem volt baja attól, hogy mellette ültem az egyetemen vagy az autóban szinte egész nap. Erről inkább egy ember orvost kérdezz meg.