1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp a műtétet javasolnám, érdemes lenne állatorvosával konzultálni, hiszen az eddigi egyéb betegségei (allergia, sántaság) tükrében elképzelhető, hogy egyéb javaslata is lenne.
Jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak, látatlanban nehéz diagnosztizálni. Viszont vemhesség idején pláne nem szabad annyiban hagyni semmilyen tünetet!
Vigye vissza az állatorvoshoz, ebben ő tud segíteni. Megmondja, kell-e még folytatni a kezelést, és azt is, hogy mivel.
Több árban is kapható terrárium, előbb annak járjon utána, mekkora az állat minimális helyigénye (50x20 cm-es alapterületű, 25 cm magas terrárium) és ennek megfelelő méretűt keressen. Az alul zárt ketrec ideálisabb lakhely, hiszen jobb a szellőzése. Higiénikus, könnyen tisztítható rozsdamentes etető- és itatótálat ajánlok.
-Igen, természetesen viheti. Az más kérdés, hogy milyen az adott kutyaiskola szakmai felkészültsége, tapasztalata és milyen módszerekkel dolgoznak ??? -Kutyájának először a falkatársához való beilleszkedését kellene megoldani, majd egy fajtársakhoz való szocializációs tréningre lenne szüksége, majd ezt követően idegen emberekkel szembeni szocializációs tréningekre. -Az ivartalanítás helyes döntés volt, mert a kutya szexuális dominanciáját csökentette. De ez csak egy része a domináns hajlamnak és a fajtársakhoz történő elmaradt szocializációt nem tudja pótolni. Az ivartalanítási életkornak elsősorban egészségügyi kihatásai vannak és kevésbé viselkedést befolyásoló. Állítólagos tanácsadói tévhitek nem esnek mindig egybe a biológiai vagy kinológiai tényekkel.