1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A gyulladást antibiotikumos kenőccsel lehet kezelni (a tünetek teljes megszűnéséig naponta legalább kétszer). Ha valóban tört a lábujj, akkor már összeforrt (bár valószínűleg rosszul). Gyorsabb lenne a gyógyulás, ha állatorvos feltárná a gyulladt részt és kitisztítaná.
A prednisolon adását fertőző betegség esetén nem tartom jó megoldásnak. A tünetek ugyanakkor nem zárják ki a mérgezés lehetőségét. Fontosabb lenne infúzió adása, B-vitamin kiegészítés, a szájgyulladásra antibiotikum stb., anyagcserére ható gyógyszerek adása. Ezek a dolgok sajnos házilag nem kivitelezhetők. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Tudnia kell, hogy egyik kullancs elleni csepp sem nyújt 100 %-os védettséget. Ennek ellenére javasolt a kullancsok elleni védekezés, mivel ezek az élősdiek számos súlyos betegséget (Babesiosis, lyme-kór, anaplasmosis) terjesztenek. Javasoljuk, hogy tájékozódjon állatorvosánál, mik a tapasztalatai, melyik csepp működik a legjobb hatásfokkal. A cseppet mindig a szőr széthajtásával közvetlen a bőrre helyezze fel a gerinc vonala mentén több ponton. Rendelőintézetünkben a legjobbakat a DuoWin spot-on-ról mondhatjuk el. Felhívjuk figyelmét, hogy a lyme-kór és babesiosis ellen ma Magyarországon szerencsére már védőoltás is elérhető. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A nyúltáp mellé nem feltétlenül kell szénát adni, de káros hatása semmiképpen nincsen. Ha csak tápot kap, e mellé nem kell adni semmi egyebet, vagy csak nagy ritkán magkeveréket. Gyümölcsöt sose kapjon, néha kis mennyiségben répát kaphat (1-2 karikát). Mindig ugyanazt a tápot kapja, ha másfélét kap, előtte szoktatni kell hozzá. Üdvözlettel:S.R.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu