1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A teknősök vedlenek, ez normális. Valószínűleg A-vitamin injekciót kapott a teknőse, ez befolyásolhatja a vedlést is.
Üdvözlöm! A leírt tünetek alapján valóban felmerül a szájüregi gyulladás is, mint lehetőség, de előfordulhat állkapocs ízületi, idegrendszeri probléma is, illetve a rágóizomzat betegsége is. További vizsgálatok lennének szükségesek a pontos diagnózishoz.
Kedves Gazdi! Mivel sajnos nem ismerjük sem a kutya korát, sem azt, hogy a szőrzet vörösödése mely testtájakon mutatkozik, ezért csak meglehetősen általános válaszokra szorítkozhatunk. Amennyiben a kutyus sokat nyalja magát (elsősorban a végtagok tövénél, lábvégeken), az allergiás okok (bolha, táplálék vagy egyéb háttérrel) nem zárhatók ki. Érdemes kivizsgáltatni állatorvosukkal. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! A patkánymérgek általában véralvadásgátló anyago(ka)t tartalmaznak, így a tüdőt és egyéb szerveket közvetlenül nem károsíthatják. Következményként bármely szervben felléphet persze némi vérzés, ami a szövetek helyi funkcióromlását okozhatja. Az erős köhögés háttere persze lehet a méreg által kiváltott vérzés, azonban ez, ha az állat időben kapott ellenanyagot, kevéssé valószínű. A köhögés hátterében állhat pl bélférgek lárváinak vándorlása, fertőző betegség, szívproblémák, és számos egyéb ok, a mérgezéstől függetlenül. Mindenképp javasoljuk, hogy a legfontosabb fertőző betegségek ellen oltassa be cicáját, illetve féregtelenítse a macska életmódjának megfelelően. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az ivartalanítás elsősorban a kutya szexuális konkurenciájával összefüggő dominanciáját, agresszivitását enyhíti vagy szünteti meg. Az esetleges más jellegű dominanciát, a szocializálatlanságból eredő agresszivitásra nincs hatással. Kutyájuk megmenthető,- mert a tartási körülmények megváltoztatásával, megfelelő ember/kutya közös falka rangsorbeállítással, esetleges félelmi agresszió elleni deszenzibilizáló tréninggel, Bach-virágterápiával, a domináns megnyilvánulások kiiktatásával, utólagos szocializációval, - igen jó eredmények érhetőek el. A részletek érdekében küldje el e-mail címét részemre.