1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A nyuszikat évente a szúnyogok megjelenése előtt ajánlatos beoltani Myxomatosis ellen. Létezik kombinált oltás formájában is, amivel az RHD (nyulak vérzéses betegsége) ellen is védett lesz az állat. A legelső oltást (alapimmunizálás) pár hét elteltével meg kell ismételni. Így azt ajánlanám, hogy vigye el a nyuszit állatorvoshoz és oltassa be.
Ezt a bőrtünetet mindenképpen állatorvosnak kell látni!
Kedves Gazdi! A tünet kivizsgálást igényel. Szükdég lesz egy hallgatózásos vizsgálatra, egy röntgen átvilágításra és esetleg egy bélsár parazitológiai vizsgálatra is (tüdőféreg lárvák miatt!). Ugyhogy a cica érdekében mielőbb keresse fel állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A mellékelt képek valóban igen rossz minőségűek - gyakorlatilag értékelhetetlenek. A leírtakhoz hasonló elváltozások többféle ok miatt is létrejöhetnek. Gyakran mechanikai sérülés van a háttérben (ez többféle módon is létrejöhet). Ugyancsak gyakori eset, hogy az állat valamiért nem tisztogatja magát megfelelően (pl. kövér macskák nem mindig érik el az érintett területet, a beteg állatok nem tisztálkodnak), ezért az adott területen a szőr elszennyeződik, filcesedik, alatta a bőr begyullad. Baktériumok és gombák szaporodhatnak el ilyenkor, ami az elváltozások súlyosbodásához vezet. Ivartalanított állatok esetében hormonális okok is szerepet játszhatnak ilyen tünetek kialakításában. Más macskák okozta sérülés is szóba jöhet, ami fertőződve ugyancsak gyulladásos folyamatot eredményezhet. Szóval a lehetséges okok száma igencsak nagy. A legjobb lenne mielőbb állatorvoshoz fordulni. Ilyenkor általában elkerülhetetlen az érintett területen a szőr lenyírása (a szőrzet akadályozza a gyógyulási folyamatot, és a helyi (lokális) kezelés is nehézkesebb szőrös bőrfelületen. Az eredményesebb kezelés érdekében nem árt egy bőrkaparék vizsgálat, melynek során mikrobiológiai, parazitológiai vizsgálatot is végeznek, és ha rezisztencia vizsgálat is készül, a kezeléshez legalkalmasabb antibiotikumok listáját is megkapják. Minél később fordulnak állatorvoshoz, annál nehezebb és hosszadalmasabb lesz a kezelés.
Üdvözlöm! A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. A remegés, és a többi macskán való jelentkezés szintén fontos tünetek, hátterükben szintén sok minden állhat (mérgezés, fertőző eredet, stb).