1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Egy kutyánál már nagyon nehezen lehet,- belátható időn belül, - helyre hozni azt amit 17 év alatt elrontottak, helytelenül csináltak. - A két kan kutya között, a nagy életkor külömbség és az egyik kutya szocializátlanságának hatására valószínűleg komoly rangsorkonfliktus alakul ki. Ezt csak nagy hozzáértéssel, nagyon nagy időráfordítással lehet enyhíteni és kezelni. - A szőrhiány valószínűleg már az éltkor, illetve a hosszú életkor allatti nem megfelelő ápolás és étkezés hatása. Nem hiszem, hogy hagyományos állatorvosi kezeléssel jelentős eredmény lenne elérhető. Teljes ayurveda kezelés hatására már tapasztaltam nagyon jó eredményt - de bevallom minden esetben fiatalabb kutyákon.
Kedves Kormos Nikoletta! Hányás ügyben egy teljes laborvizsgálat (hematológia, máj, vese, hasnyálmirigy, pajzsmirigy stb.) javasolt, valamint kontrasztosröntgen és ultrahangvizsgálat is, ugyanis egy sor betegség jöhet szóba. A vakaródzás megállapításához is elengedhetetlen egyébként a vérvizsgálat, de ha nem hoz eredményt, akkor elég nagy annak az esélye, hogy táplálékallergia... De azt előre le kell szögezni, hogy nem egyszerű eset, és nem biztos a teljes felépülés sem...
A tünet biztosan nem lelki, ha nem fizikai. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat tud kielégítő választ adni a tünetre.
Valószínűleg allergiás eredetű probléma. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Mindenképpen állatorvosi vizsgálat után lehet ilyen döntést meghozni.