1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A feltett kérdéseket a konkrét eset részleteinek ismerete, a beteg vizsgálata nélkül nem igen lehet megválaszolni. Ezeket a kérdéseket leginkább a kezelő állatorvosnak kellene feltenniük, mert ő az, aki a válaszokhoz szükséges információk birtokában van (lehet). A felsorolt gyógyszereket megfelelő kontroll mellett sokáig lehet szedni, ha az szükséges. Ha lesz gyógyulás (ami azért meg nem ígérhető), akkor bizonyára kinő majd a szőr is.
Kedves Viktória! A két termék interakciójáról nincs információnk, pontos tájékoztatást a gyártó/forgalomba hozó tudna adni. Véleményem szerint nem jelenthet kockázatot az alkalmazás. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Cecília! Azt nem tudom, hogy miért nem a gazdi tette fel ezt a kérdést. Talán az lenne a szerepem, hogy most lebeszéljem őt a lakótelepi lakásban történő kutyatartásról? A legfontosabb szempont a kutyával szemben a gondoskodás és a szeretet. Ha ez kölcsönös, akkor a kutya nagyon alkalmazkodó tud lenni és ugye sok jó "ember" kis helyen is elfér. Ha mindamellett a szomszédok felé is kiterjed az alkalmazkodás, akkor szerintem nincs akadálya a panel kutya tatásnak sem. A leendő gyerekek meg biztosan nagyon fogják szeretni. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Vanilka! Ivartalanított cicákon gyakrabban fordul elő minden bőrtünet nélküli szőrhullás bizonyos testtájakon. Ennek a nem hormonok hiánya az oka. De nem feltétlenül biztos, hogy ez az oka. Van olyan gombás bőrbetegség, aminek kizárólag a szőrhullás az egyetlen tünete, mégpedig leggyakrabban a fülön. Emellett azért meg kel győződni a hallójáratok épségéről is, hátha mégis a fülkagylók vakarása okozza a szőrtelenséget. Tehát ezen probléma megoldása is egy felkészült állatorvosra tartozik. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
T. Gazdi! Azt gondolom, hogy a kutyus tudja mi a szobatisztaság és nem betegség tünete az éjjszakai inkontinencia, hanem valóban nem tudja ennyire tartani. Javaslom, hogy éjjel a lehető legkésőbbi időpontban, és reggel a legkorábban vigyék őt le. Az étrendjéből szintén el lehet venni a nagy víztartalmú dolgokot ( konzerv, kutyaszalámi ). Mint állatorvos sajnos nem sok helyen tudunk beavatkozni. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert