1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A metszés mindig az erővonalak szerint történik könyök-függőleges. A másodlagos sebgyógyulás hosszadalmas, naponta kötni, tisztítani kell. A kollegát a tulajdonos tudja megítélni.
Szia Ez 2 dologtól lehet. Az egyik, az hogy nagyon rövidre (1mm) lett nyírva a lágyéka és viszket neki. (ez hasonlít ahoz, mikor az emberek megborotválkoznak és utána kiütéses lesz a bőrük vagy viszket) Erre tehetsz pantenolt, hintőport, vagy bőrpuhitó krémet. A másik ok az lehet, h a kozmetikus kinyomta a bűzmirígyét, de nem jól. (ezen egy doki könnyen segít !) Én egyébként nem szoktam ajánlani a sűrű bűzmirigy nyomást, mert a bűzmirigy váladéktermelésének egyik ingere az ürülése és ha kemény a kutya székletet, akkor magától is ürülni fog. Viszont ha meg nem jól sikerül kinyomni még gondot is okozhat. Nem beszélve arról, hogy a kutya szervezete megszokja. Én azt vallom rendszeresen csak ritkán vagy olyankor nyomasd ki ha már kell (mert a kutyusod szánázik, váladékszagú, rágja nyalogatja faroktövét, begyullad a füle, vagy mint pl: ebben az esetben ahogy jártál ) Fehér Adrienn (kutyakozmetikus)
Hasonlóan más állatokhoz a teknősök természete sem egyforma. Vannak aktívabbak és békésebb, teljesen nyugodt egyedek is. A viselkedésváltozás leggyakrabban az ivarérettség elérése után szokott szembetűnni, sokszor a hím teknős esetében. Legtöbbször az udvarlás a fő kiváltója ennek, de sokszor az eleség kéregetése is hasonló viselkedéssel jár. A teknős lenyugtatására nincs biztos módszer és nem is minden esetben lehetséges ez.
A két hét az elülés napjától számolandó. A leírt lágyeleségből a lényegi része az állatifehérje hiányzik. A keksz, vagy a morzsa közül válasszon, a dara nem ajánlott. Fehérje pótlásra főtt tojást ajánlok, esetleg kevés reszelt trapista sajttal kiegészítve. A madarak előtt állandóan legyen ásványianyag kiegészítés(Kondifix-mineral, Futor, kagylóőrlemény, stb.)
Üdv! Én is ezt javaslom. Nem lenne negatív következménye,de garancia nincs rá,hogy ettől majd "megszereti" a másik kant,csak a tesztoszteron miatti agresszivitása csökkenhet.