1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Galambhimlő ellen érdemes immunizálni 2-3 hetes korban, Oltóanyagot állatorvos írhat fel, aki választ fog adni további kérdéseire is (ár, kiszerelés, stb.). Ha az állomány még nem esett át himlőn, akkor érdemes a összes madarat kezelni.
Díszhalak tartásánál alap követelmény , hogy levegőztető készülékkel szereljük fel akváriumunkat. Oxigén nélkül nem tud kialakulni az akvárium biológiai háztartása. Mesterséges környezetet hozunk létre állataink számára ezért különböző technikákkal rá kell segítenünk. Törekedjünk arra ne csak el legyenek, hanem jól is érezzék magukat. Ideális hőmérséklet 24-26 C.
Nagyobb wattszámú lámpa magoldja a problémát, úgy helyezze el hogy legyen alatta egy napozópont (pl. szikla vagy farönk) és legyen egy hűvösebb búvóhely is ahová az állat elhúzódhat. Kb ennyi az ideális terrárium.
Persze! A hüllők viszonylag jól tűrik a hűmérsékletváltozást ha nem hirtelen következik be. A legegyszerűbb ha a lavorba a medencéből mer ki egy kis vizet és a takarítás alatt abban van. Arra azért figyeljen hogy amikor visszateszi, akkor se legyen a víz más hőfokú. Egy olcsó hőmérő megoldja ezt a gondot.
3-4 kg-os, kistermetű, fejlődésben lévő cica nem számít kórosnak...