1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Sajnálom, de kérdésére ezen az úton nem lehet megfelelően választ adni, mert ehhez mindenképpen látni, vizsgálni kellene a kiscicát. Azt javaslom, mielőb mutasa meg egy állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! A makacs, nem gyógyuló kötőhártya gyulladás általában másodlagos folyamat, amelynek hátterében valamilyen hajlamosító tényező áll. Tehát nem elég a kórokozót kiiktatni, sőt gyakran nem is lehet, mert olyan baktériumok okoznak ebben az esetben gyulladást, amelyek normálisan is jelen vannak, de nem tudnak elszaporodni. A háttérben megbújó hajlamosító tényező lehet a szemhájak kifelé (ectropium) vagy befelé (entropium) fordulása, miáltal folyamatosan irritálják a szaruhártyát. Ok lehet a könnytermelés elégtelensége is (ceratoconjuntivitis sicca). Természetesen még számtalan, ritkább kórkép is előfordulhat, tehát a részletes szemészeti vizsgálat nem nélkülözhető. Diagnózis nélkül - gondolom érthetően - nincs értelme a kórjóslatról ötletelni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Fokozatos, lassú leszoktatással. Nem durván, de határozottan és következetesen lökje le, tolja el. Enyhe ilyesztéssel. Nagymamáink még ismerték azt hogy 'SICCC', de 1-2 vízipisztoly vagy virágspriccoló "lövés" is meghozza a várt hatást. Ettől még Ön szeretheti és a macsek világképe sem fog összeomlani, csupán a játékszabályokat kell tisztázni és a határokat kijelölni.
Kedves Anita! Egy jó minőségű, nagytestű kölyökkutyáknak való táp etetése az optimális (márkákat nem írok, de az árakból látszik, hogy melyik táp a jobb minőségű). Ezekben a tápokban minden ásványi anyagból, vitaminból, fehérjéből, szénhidrátból, stb. pont annyi van, amennyire az adott korú és tömegű kutyusnak szüksége van (fontos a táblázat betartása a táp csomagolásán). Főtt étel esetén kalcium, foszfor kiegészítés lehet szükséges, de ennek az adagolása nagy körültekintést követel, mert túladagolva súlyos problémákat okozhat. Én tehát inkább a táp etetését javasolnám, főleg kölyök korban.
Kedves Vivi! Ez lehet akár a cukorbetegség jele is, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak szomjas vagy nagyon melege van. Minden esetre vigyel el egy állítorvosi kivizsgálásra!