1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Igen, a csirkecsont akár veszélyes is lehet a kutyának. A gyerekmesék és a helyes kutyanevelés, kutyatartás, kutyatáplálás az két egymástól nagyon távol álló világ. A marha- vagy sertéscsont nem törik szilánkosan - a szárnyas állatoké igen, - ez a külömbség ! Próbáljon inkább egy kutyatartással kapcsolatos könyvet elolvasni: http://bolthely.hu/4tappancs/id/00090_Horst_Hegewald-Kawich__KEVEREK_KUTYAK http://bolthely.hu/4tappancs/id/00127_Anna_Laukner___A_kutya_taplalasa A "kunyeráló" kutyát mi kutyatrénerek "helytelenül vagy rosszul nevelt"- nek hívjuk. Minden kutya leszoktatható erről.
Ma már a kisállatok fogaival kapcsolatos bajokat szakképzett állatorvos fogászok látják el leginkább hozzértően. Igaz, nincs minden településen ilyen szakember, de ha van mód és lehetőség szállítani a kutyát, érdemes lehet akár messzebbre is elvinni. Akit én ajánlani tudok, dr. Kovács Katalin, itt a fővárosban dolgozik www.vetfog.hu oldalon tájékozódhatnak. Ha nincs lehetőségük felhozni a kutyát ide Budapestre, akkor is tanácsos megmutatni egy állatorvosnak, mert ő azért sok hasznosat tud vele tenni egy vizsgálat után, és a kérdéseikre is tud majd válaszolni.
Csak egy nagyon alapos szemészeti és hallójárat vizsgálattal lehet választ adni a kérdésre. Az utóbbinak azért van jelentősége, mert elképzelhető, hogy a kutya fülében található, egyensúly szabályózó szerv nem működik rendesen.
Kedves Gazdi! Nem érdemes másfajta eleséggel keverni, mert úgy nem lesz megfelelő hatása. Ha keverik, akkor csak ugyaennek a tápnak a konzerves megfelelőjével lehet! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A korai kölyökelhullás gyakori oka a herpeszvírus fertőzés. A szukának kétszer:a tüzeléskor és a várható ellés előtti oltással ez a betegség megelőzhető. A császármetszéskor a kölykök légzést és keringést javító gyógyszert szoktak kapni a légzés és a vérkeringés mielőbbi normalizálásához.