1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Akinek van egy vadászkutyája, - az NE tartson mellette nyulat ! (a vadászkutya zsákmányállatát !) Aki ezt az alapszabályt, megelőző óvintézkedést, valamilyen kivételesen indokolt esetben, valamilyen oknál fogva nem tudja betartani, annak marad a pozitív megerősítésen alapuló nevelés, deszenzibilizáló tréning, klikker tréning - lehetősége. Ezekkel elsősorban a kutyát lehet nevelni, tanítani, szoktatni - és csak másodsorban a nyulat. A külömböző állatfajok egymáshoz való szocializálása az esetek túlnyomó részében csak is az adott egyedeknél vezet valamilyen szintű eredményre. Tehát pl. a nyúl a szomszéd kutyától félni fog, vagy a kutya az idegen nyulat a mezőn megfogja, stb. Az önök esetében a tacskó által okozott traumát alaig-alig lehet a nyúlban megszüntetni, tehát csak az lehet a tréning cél, hogy többé-kevésbé ne kezelje úgy a saját kutyájukat mint egy potenciális agresszort, akivel már volt egy negatív élménye. Egyébként szép, hosszadalmas és nagy szakmai kihívást jelentő feladat - ezért van a cirkuszok állatmutatványai között biztos sikere a hasonlóknak.
Kedves Gazdi! Jó lenne bőrkaparék vizsgálatot, baktérium tenyésztést és gombatenyésztést végeztetni a beteg területekről! Azután lehetne megállapítani a megfelelő kezelést! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Nem szerencsés a tenyészérettség előtti ellés, de ha minden rendben lezajlott, semmi következménye nem lesz.
A rizsdiéta kigészítésére javaslom, hogy valamilyen tejsavbaktériumokat tartalmazó gyógyszert vagy táplálékkiegészítőt is kapjon a cica, mert így felgyorsítható a normál bélflóra kialakulása.
Valószínűnek tartom, hogy ennek a jelenségnek nem sok köze van közvetlenül a műtéthez. Figyelni kell a székletét és ha ez tartósan észlelhető, akkor hétfőn keressék fel az állatorvosukat. Addig azonban nem kell különösebben aggódni emiatt!