1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Előfordulhat, hogy kennel köhögés, de nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Ilyen esetekben csak egy helyszíni megfigyelést követően, mind a 4 macska adatainak ismeretében lehet használható tanácsot adni. Amit az emberi érzelem "féltékenység"-nek nevez, az a macskáknál a fajtársakkal szembeni valamilyen konkurenciát jelenthet.
Kedves Kérdező! Az állat alapos kivizsgálása nélkül ebben az esetben nem lehet semilyen szakmai tanácsot adni. Azonnal forduljon állatorvosához! dr.Puskás Gábor
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, hogy mi okozza a szűkületet. Ebben a korban kicsi a valószínűsége, hogy trachea collapsus jöjjön létre minden előjel nélkül. Tisztázni kellene, hogy nincs-e esetleg a légcsőben elakadva valami (pl. félrenyelés következtében). Ilyen típusú elváltozások esetén, amikor a fulladásveszély is fennállhat, nem biztos, hogy a hosszú időt igénylő homeopátiás terápia a megoldás. Azaz mielőbbi mélyrehatóbb vizsgálatot javaslok bizonytalan eredményű kezelések helyett.
A kalit alján lévő magok mennyiségéből ítélve lehet begyhurut is az okozó. Baktériumfertőzésre utal a bűzös szag is. Állatorvost kellene felkeresni vele, mielőtt párt venne hozzá.