1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Miután tacskóról van szó, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a tapasztalt tünetek gerinc problémával állnak összefüggésben. Az ún. tacskóbénulás betegségben a végbél működés zavara jellegzetes és gyakori jelenség. Szerintem ha máshol nem, Budapesten a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karán biztosan tudnak olyan vizsgálatokat végezni, amelyek közelebb hozzák a helyes diagnózist. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy a bajt meg is tudják gyógyítani!
Előfordulhat, hogy hangszálgyulladás. Az állatorvos a megfelelő gyulladáscsökkentőt fogja javasolni, ha más elváltozást nem talál.
Egy valamit nem tudok, mégpedig "biztosat" mondani! A kutyájuknak vélhetően többféle betegsége is van egyszerre, ami nem jó kilátásokkal bír. A leírtak alapján először én is a Cushing-kórra gyanakodnék, de szóba jöhet más hormonális probléma is (ami gyakori következmény a Cushing-kórnál). Egyetlen használható javaslatom az, hogy érdemes lenne a kutyájukkal a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karának szakrendeléséhez fordulni. Ők talán tisztázni tudják egy a most még kicsit kusza történetet, ill. helyzetet.
Kedves érdeklődő! Azt javasolnám elsősorban, hogyha lehetősége van rá, vigye el a hörcsögöt szakorvoshoz, minél hamarabb!! Természetesen jó az emberi szemcsepp, de nem akármelyik, mivel bizonyos összetevőkre allergiásak lehetnek. A ciloxan nevű - vényköteles - szemcsepp az, ami alkalmazható hörcsögöknél is, viszont ezt se használja egy hétnél tovább. Vagy váltva kamillateával, 1 hét ciloxan 2 hét kamilla. Ha továbbra sem javulna a csipásodás, akkor két dolog jöhet szóba, vagy szürke-hályog, vagy daganat. Egyik esetben sem fog javulni sajnos a csipásodás, de szürke-hályoggal még sokáig élhet. Éppen ezért javaslom, hogy vigye el lehetőleg specialistához, mert így látatlanban nem lehet A-t vagy B-t mondani. De a kérdésére válaszolva alkalmazható emberi szemcsepp, és jó eséllyel használni is fog, de egy orvosnak látnia kellene a hörcsögöt. Ami az aggasztó az a puffadás és hogy alig mozog, ne nézze, hogy szenved, vigye el orvoshoz.
Kedves Ida! Így látatlanban elég nehéz diagnosztizálni, de nagyon valószínű, hogy nem a szeme beteg a kutyusnak, hanem ott csak egy erős váladékozás formájában jelentkezik a máj méreganyagokkal való túlterheltsége. Ugyanis az életfontosságú szervek meridiánpályáit tekintve a máj kapuja a szem. Tehát, ha a szem erősebben váladékozik, és nem egy heveny helyi gyulladás okozza, akkor majdnem biztos, hogy a májnál keresendő a kiváltó ok. Ezért egy alapos méregtelenítő / tisztító kúrára lenne szüksége kedvencének, és nem ártana a táplálkozási szokásait is átvizsgálni. Amint távoznak a méreganyagok a szervezetből, a máj is megkönnyebbül, és megszűnik a szem fokozott váladékozása. Ehhez a kúrához ajánlatos egy homeopata állatorvos segítségét kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Üdvözlettel: Andrea (Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, www.kimintvet.hu)