1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A kamillateás kezelésnél jobbnak tartom a körömvirágos törölgetést. Ha nem javul, antibiotikumos szemcsepp alkalmazása is megfontolandó.
A papagájoknak valóban meg kell szokni a környezetüket, ha új helyre kerülnek. Hirtelen mozdulatok, váratlan zajok zavarják. Óvatos közeledéssel, nyugodt mozdulatokkal lehetel indulni a szelídítés útján. Amennyiben előzőleg nem állandó szoba hőmérsékleten volt a madár, hanem tenyésztőnél fűtetlen röpdében, úgy akár kalitban is lehet tartani egy 10 fokos hőmérsékletű helyiségben. Az viszont egy-két nap szoktatás után nem zavarja a madarat, ha körülötte járkálnak, sőt szükséges is, hogy hozzászokjon. A kalitot legalább egy méter magasságban helyezze el, mert az arcokat látva kevésbé fél a madár, mint lábmagasságban. A törpepapagájt valamilyen szinten fajtársként fogja kezelni, ami akkor különösen előnyös, ha sokat maradnak egyedül.
Kedves Gazdi! Igen, a Syzigium valóban alkalmas cukorbeteg kutya kezelésére, e szer segítségével csökkenthető az alkalmazott inzulin mennyisége: napi 3x 5 golyó. Önmagában azonban ez nem lesz elegendő a teljes gyógyuláshoz. A további terápia szempontjából elsődleges fontosságú azt tudni, hogy 1-es vagy 2-es típusú diabetesről van-e szó. Azonkívül a további szerek hatékony megválasztásához mindenképpen ismerni kell az állat sajátságos, egyedi tüneteit. Ehhez javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Tisztelt Érdeklődő! A tünetek alapján nagyon valószínű, hogy allergia, főleg, hogy csak az egyik állaton jelentkezett. Igen, a joghurt (is) jót tesz a benne lévő alkotók miatt, de a problémát önmagában nem szünteti meg. Ha eddig is ugyan ezt az almot használták, akkor is előfordulhat, hogy az új csomagban van valami olyan anyag, ami irritálja a szervezetet, és ez ilyen formában mutatkozik meg. Lehet, hogy a következő csomagban már nem lesz ez az alkotó, de lehet, hogy teljesen le kell cserélni ezt a típust egy másikra, ez a hörcsög állapotától függ. Hogy biztos lehessen a dolgában, és persze a höri meggyógyuljon, a jelenlegi almát cserélje ki színezékmentes papírtörlőre, és csak ez legyen a lakhelyén alom gyanánt. Minimum egy hétig maradjon ilyenfajta alom, az allergiának ennyi idő után lassan javulnia kell. Ha azonban még sem javulna, mindenképpen vigyék el specialistához, mert lehet, hogy komplexebb a probléma. A szőr után-növése 3-4 hét, ekkora valószínűleg már nem fog látszani a bőrfelület a sűrűsödő bundától. Ne aggódjanak túlságosan. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé. az alábbi cikkekben bővebb információt talál a kutya téli lábápolásáról: Téli kutyaápolás: biztonságos kutyaséta hóban-fagyban http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-tel-gondozas-134/1420/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-tel-hideg-gondozas/1354/