1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Valószínűleg semi. Bár ritkán begyulladhat. Üdv
A letakarásnak is oka lehetett, ha jól gondolom. Vagyis a rikoltozás korábban is jellemzője lehetett a madárkának. A kiabálás állandósulásának, feltehetőleg hormonális háttere lehet, talán pár vásárlásával megoldható. Persze erre nincs garancia, főként szelíd, emberhez kötődő madár esetén. Lehet próbálkozni új, nagyobb kalitba költöztetéssel, lakásban szabadon tartással, fehérje és "E" vitaminban szegény étrenddel. Ha mindez néhány héten belül nem hoz eredményt, akkor több toleranciára, vagy a nimfa számára új lakóhelyre van szükség.
Kedves Mónika, előfordulhat, hogy valóban pisil, de ez is egyfajta jelölés a számára. Mindenképpen javasolt az ivartalanítás.Természetesen nem kizárt egy alsó húgyúti megbetegedés sem, ezt viszont állatorvosa gyorsan ki tudja zárni. Ha azt tapasztalja, hogy a korábban otthonülő macskája feszültebb, igyekszik minél többször kiszökni a lakásból, éberen figyeli a territóriumát, tudomásul kell vennie, hogy kedvencünk „férfivá érett”. Ha ezek a jelenségek nem is annyira szembeötlők, a macskavécé tisztításakor egészen biztosan érzékeli, hogy a cica vizeletének szaga sokkal erősebbé, szúrósabbá vált. A fiú cicák szeretik az egész világgal tudatni, hogy melyek birodalmának határai, és ennek érdekében összetéveszthetetlen szagú vizeletükkel rendszeresen lespriccelik a territóriumuk bizonyos pontjait.
Egy lehetőleg elég nehéz tálban, amit nem tudnak felborítani, helyezzünk be nekik tiszta homokot. A legtöbb degu miután felfedezi, vidáman forgolódik benne. Ha hetente 2-3 alkalommal berakjuk hozzájuk a tálat egy húsz percre, akkor nemcsak unalmukat űzzük el vele, de bundájuk is fényesebb, ápoltabb lesz. Ha tovább marad bennt a tál, akkor azt fogják wc gyanánt használni. Ennek az az előnye, hogy ugyan játszani már nem fognak tudni benne, de csak a homokozóba fognak piszkítani, s ez megkönnyíti a takarítást. Egyes degutartók szerint a degu olyan intelligens, hogy átlátja: ha a tálat használja, akkor hamarabb tisztaság lesz a területén, mivel azt akár naponta is ki lehet venni tőle. Nem minden degu használja homokfürdőre a homokot, de előfordul, hogy csak időre van szüksége, hogy felfedezze a dolog "trükkjét", s utána ugyanúgy fürdőzni kezd.
Azért mert el akarja tüntetni a rákerült idegen illatanyagokat, illetve fölfrissíteni a rajta lévő saját illatát ! Ezekkel biztosítja magát arról, hogy továbbra is ő birtokolja ezt a számára fontos komfort tárgyat.