1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Nem kell aggódni, több hét, mire megszokja az új helyet :) Amikor a kiscica először hazaérkezik, ne feledjük, hogy az elején kicsit nehéz még neki feldolgozni a sok élményt. Épp ezért tegyük csendes, biztos helyre, és mutassuk meg neki, hogy hol találja az ételt, és hol végezheti el a dolgát. Vegyük körül szerető gondoskodással, és próbáljuk megnyugtatni, gyengéden cirógassuk, és halk, nyugodt hangon beszéljünk hozzá. A játszás ugyancsak nagyon fontos módja a gazda és a kedvenc közötti kötelék kialakulásának, és a kiscica hamarosan ki is követeli magának. van néhány durva cicus, viszont őket is le lehet erről szoktatni, de nme hinném, hogy Önöknél erről lenne szó, csupán még nem szokta meg az új helyet. Durva cicók >>
Pontos diagnózist alapos orvosi vizsgálat adhatna. E nélkül javasolt kezelés egy Flubendazolos (jellemzően vakbélféreg által közvetített egysejtű betegíti meg a pávákat) féregtelenítés, ha nincs látható javulás 3-4 napon belül, akkor széles spektrumú antibiotikum kúra, például Enrofloxacin. Ha tartós hasmenés alakul ki, akkor a humán gyógyászatban használt egy negyed Reasec tabletta segíthet megszüntetni. Meg kell jegyeznem, hogy esélyesebb lenne a gyógyítás sikere, időben megkezdett kezeléssel.
Kedves Szandra! Pár napon belül lassan múlnia kell a "duzzanatnak". Ha nem szűnik és/vagy a cicus általános állapota romlana (nem eszik, nem iszik, lázas, bágyadt stb.), akkor feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát!
Nem megoldás. Ha álvemhes a kutya és ilyen mennyiségű tejet termel, le kell állítani a tejtermelést. Azt javaslom, a következő tüzelésnél fedeztessék be, hogy ne idős korában szüljön ismét. Amint a kölyköket elválasztották, ivartalanítsák őt, mert az álvemhesség minden tüzelés környékén probléma lesz. Hajlamosabb lesz az örökös hormonhatás miatt emlődaganat és gennyes méhgyulladás kialakulására is az ilyen kutya.
Kedves Bence! A leírtak alapján nem tartom valószínűnek az LCM-et, főleg ha nem előző nap érkezett a hörcsög egy rossz higiéniájú tenyészetből/kisállat kereskedésből. A tünetek sokkalta inkább hasonlítanak az idős hörcsögöknél jellemző végelgyengülésre (sajnos feltételezett kor ide, vagy oda). Remélem mégsem lesz igazam, de ilyenkor javíthat a helyzeten (akár LCM akár gyengülés az ok), ha sok folyadékot kap! Esetleg éjszakánként - mivel ilyenkor aktívak - az itatóvizét cseréld ki oregánó teára (1 tk oregánót 1 dl forrásban lévő vízbe kell tenni, ez után elzárni alatta a lángot, és 10 percig hagyni kell állni. Szűrd le a teát, és tedd a hörcsög itatóedényébe, a szűrletet - esetleg kevés teával "lazítva" tedd egy etetőedénybe, és ezt is nyugodtan add a hörcsögnek). Van olyan hörcsög, amelyik csak a tea sűrűjét fogyasztja el, míg más hörcsögök, csak a folyadékot isszák. Minden nap friss teát kell készíteni, mert a hatóanyaga 12 óra elteltével már nem olyan erős. A kúrát pedig maximum 7 napig lehet folytatni. Remélem ez a kúra segíteni fog a hörcsögöd helyzetén, és hosszú, tartalmas élete lesz! :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta