1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
Üdv! Az ékszerteknősök esetében olyan 30-40 évvel jó tartási körülmények között bizton lehet számolni.. Az ivarok között jelentős különbség hogy a nőstény nagyobbra nő, farka rövidebb első lábain karmai normális méretűek maradnak, míg a himek farka jelentősebben hosszabb és karmai is megnőhetnek akár 2-3 cm-re is. A méretek a nőstények esetében olyan 30-40 cm-es páncélhosszt jelent kb. Üdv-Éva
Ha egy kutyának nincs törzskönyve, nem minősíthető fajtatiszta kutyának, mert nem tudod igazolni, hogy valóban, több generációra visszamenően fajtatiszta kutyák voltak-e rokonai. Ha pedig úgy kérdezed, hogy a kan (apa) fajtatiszta volt-e, azt csak egy jó szemű, tapasztalt ember tudja megállapítani. Esetleg tegyél ide képeket, talán meg tudnám Neked mondani. De a legjobb, ha egy német juhászkutya tenéysztőhöz fordulsz. Ajánlott oltási program kutyáknak: Alapimmunizálás: minden kutyának ajánlott védőoltások.7-8 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.9-10 hetes korban kutya kombinált oltás. (kutya parvovírus, szopornyica, kennelköhögés, fertőző májgyulladás, leptospirózis).11-12 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.13-14 hetes korban kutya kombinált oltás.15-16 hetes korban veszettség elleni oltás.6 hónapon belül veszettség elleni oltás ismétlése.Ajánlott parazita ellenes kezelések:Belső élősködök elleni kezelések:2-12 hetes korig a kölyköket kéthetente,majd háromhavonta ajánlott széles hatásspektrumú féregtelenítő készítménnyel kezelni.Külső élősködök elleni kezelések:A jó minőségű bolha- és kullancsnyakörvek kb. 6-7 hónapig nyújtanak védelmet. (Kiltix, Scalibor)
Kedves Éva! A hiposzenzitizáció, a kezelő oldatsor után élete végéig fenntartandó, mert az immunrendszer különben "elfelejti", hogy ne reagálja túl az adott allergénekre! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kérdésre csak egy vizsgálat után lehetne választ adni. A köhögés, duzzadt has, elhízás sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene/lehetne kezelni.
Kedves Gazdi! Kétféle homeopátiás készítményt javaslok: HOMEOGENE és CORYZALIA tabl., melyek a legtöbb patikában kaphatók, - a következő adagolásban: Minden nap frissen oldjon fel mindkét tablettából külön-külön 1/2 - 1/2 dl vízben egy-egy tablettát, és ezen oldatokból mindegyik kutyusnak adjon a szájába műanyag kiskanállal vagy fecskendővel napi 3x 1-2ml-nyit felváltva mindkét oldatból, - a tünetek javulásáig. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea