1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
6 hónapos kora után bármikor.
Javaslom, pár napig több szálas takarmányt kapjon, ha amúgy az általános állapota, étvágya rendben van. Ha ezekkel probléma van, keressen fel egy állatorvost, hogy egy esetleges bélgyulladást, bélférgességet megfelelő terapiában részesítsék.
Szia Néha előfordul, hogy a kozmetikus a fülszőr kiszedő csipesszel belecsíp a kutyus fülébe, ami az ebnek igen csak kellemetlen. (Ez nem direkt dolog, a legóvatosabb kozmetikussal is előfordulhat.) Lehet,h a kutyusod erre emlékszik és ősztönösen a hasonló mozdulatoknál az általad leírt módon védekezik. Ez idővel el fog múlni csak nem szabad ráhagyni, gyakran érintsd meg, ha visít ne reagálj rá, nyugodtan folytasd amit addig csináltál. Ha nem visít dicsérd meg, így egy idő után nem fog az érintésre félelemmel reagálni. A másik dolog pedig az lehet ha esetleg toklász ment bele. Nekem volt olyan yorkim aki nem is mutatta jelét annak,h lenne valami a fülébe, csak egyes helyzetekben elrántotta a fejét. Azonban fülszőr szedés közben egy kicsit mélyere nyúltam és egy toklász jött ki belőle. Én ilyenkor azt szoktam mondani,h érdemes bele kukkantatni a fülébe egy állatorvossal, mert ha nem talál semmit, akkor legalább megnyugszol és akkor egyértelműen kiderül, hogy a félresiklott fülszőrszedés okozhat gondot. További szép napot! Fehér Adrienn- http://www.nicepet.hu
Sajnos a leírtak alapján szinte semmi érdemlegeset nem lehet mondani erről a problémáról, mert ebből csak az állapítható meg, hogy időszakosan (rohamszerűen) agyi (idegi) működészavar alakul ki. De ennek számtalan oka lehet, amit legelőször is tisztázni kellene ahhoz, hogy utána a további kérdésekre választ lehessen kapni. A kivizsgálás persze nem egyszerű, leginkább akkor kellene állatorvosnak látni és vizsgálnia, amikor éppen ilyet produkál. Ezt azonban nagyon nehéz kivitelezni, ha csak pár percig tart egy-egy ilyen állapot. De azért egy alapos kivizsgálás nem árt meg, hátha nyomára lehet bukkanni valaminek. Beszéljék ezt meg az állatorvosukkal!
T. Gazdi! Amennyiben a kollega javasolta, biztosan olyan fokú a gyulladás, hogy műtét nélkül nem lehet eredményesen kezelni. A szivelégtelenség elég tág fogalom. Sok olyan szívbetegség van aminek nem túl nagy az altatási kockázata, másoké akár fatális kimenetelű lehet. Nyilván a műtét előtt minden kiegészítő vizsgálatot el kell végezni, és ezek függvényében mondható ki az altatási kockázat és választható ki a legoptimálisabb protokol. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert