1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Előfordulhat, hogy kennel köhögés, de nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Ilyen esetekben csak egy helyszíni megfigyelést követően, mind a 4 macska adatainak ismeretében lehet használható tanácsot adni. Amit az emberi érzelem "féltékenység"-nek nevez, az a macskáknál a fajtársakkal szembeni valamilyen konkurenciát jelenthet.
Kedves Kérdező! Az állat alapos kivizsgálása nélkül ebben az esetben nem lehet semilyen szakmai tanácsot adni. Azonnal forduljon állatorvosához! dr.Puskás Gábor
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, hogy mi okozza a szűkületet. Ebben a korban kicsi a valószínűsége, hogy trachea collapsus jöjjön létre minden előjel nélkül. Tisztázni kellene, hogy nincs-e esetleg a légcsőben elakadva valami (pl. félrenyelés következtében). Ilyen típusú elváltozások esetén, amikor a fulladásveszély is fennállhat, nem biztos, hogy a hosszú időt igénylő homeopátiás terápia a megoldás. Azaz mielőbbi mélyrehatóbb vizsgálatot javaslok bizonytalan eredményű kezelések helyett.
A kalit alján lévő magok mennyiségéből ítélve lehet begyhurut is az okozó. Baktériumfertőzésre utal a bűzös szag is. Állatorvost kellene felkeresni vele, mielőtt párt venne hozzá.