1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kutyatápot és tejport tilos macskának adni. Nem neki való. Ki kellene vizsgáltatni és meggyógyítani. Számtalan oka lehet a bélhurutnak, amit csak székletvizsgálattal és részletes klinikai vizsgálattal lehet kideríteni és gyorsan meggyógyítani. Addig is, amíg eljut az orvoshoz, pépesítsen össze nyers csirkenyakat, adjon azt a macskának. Tényleg törje pépesre!
Természetesen törés is elképzelhető, amint tudják vigyék el állatorvosukhoz, aki eldönti majd (feltehetően RTG vizsgálattal), hogy van e csonttörés a háttérben.
Kedves Krisztina! Három hét egy kis hullámos életében nagyon hosszú idő, ha beteg: félek, hogy elkésünk a segítséggel. Nem tudom, Ön hol él, és van-e a közelben madárspecialista állatorvos (egzotikus állatok szakorvosa), de mindenképpen ilyet kellene keresnie a madárka számára. Hogy az antibiotikum injekciót nem engedte beadni, azt nem biztos, hogy jól tette: az én Csupikámmal egyszer már csodát tett az antibiotikum, hasonló helyzetben. Orvosi kérdésekbe nem szívesen mennék bele, de saját tapasztalatomból bátran ajánlom a LACTIFERM M+C nevű készítményt: ez arra hivatott, hogy a madárka bélflóráját rendben tartsa. A másfél decis itatóba egy rizsszemnyi adagot szoktam elkeverni a porból. Ha van türelme (és fecskendője) a pontos méregetéshez, egy félliteres korsóba 0,2 millilitert szórjon a vízbe - de ez komoly türelemjáték, mivel a megfelelő értékre beállított fecskendő hegyével lehet csak fölszedegetni, apránként, a megfelelő mennyiséget, mivel a port nem szippantja be a fecskendő. Ha sikerül a betöltés, utána a vizet már rá lehet szívni, és úgy beleadni a fél literbe. De nem lesz semmi baj, ha csak úgy gondolomra, magába az itatóba teszi bele a port, ahogy fentebb írtam. Vigyázzon arra, hogy a LACTIFERM két-három óránál tovább ne legyen a madárka előtt, sőt (ha félliteres adagot készít) a maradékot se használja fel néhány óra után! A LACTIFERM-et én heti egy-két alkalommal szoktam adni a madárkáknak, mindig reggel. Szívesen isszák, nagyon szeretik, mert a vivőanyaga szőlőcukor, valószínűleg édes egy kicsit. Mondanám, hogy amíg hasmenése van a madárkának, adjon neki LACTIFERM-et mindennap, mondjuk egy héten keresztül - de ez már megint orvosi kérdés, én pedig nem vagyok orvos. Tyúkhúrt és egyéb zöldet semmiképp se adjon a madarának, amíg hasmenése van! Remélem, még nem késtünk el a LACTIFERM-mel, de ettől függetlenül, mindenképpen javasolnám, hogy keressen fel a madárkával MADARAS orvost. Ha Budapesten él, és hajlandó megkeresni, szívesen adok LACTIFERM-et, mert ebből a szerből a legkisebb adag is rengeteg a szükséglethez képest, a szavatossága pedig nem túl hosszú. Nekem most olyan van, ami még januárig jó. Ha gondolja, keressen meg a bukuli@vipmail.hu E-mail címen. Madárkájának jobbulást kívánok szeretettel: Bukuli Ágnes
Valóban schnazueres a kinézete, de lehet, hogy keverék. van benne schnauzer, de nem csak az. Ami még egyátalán nem ront a kutya megítélésén, csupán tenényészteni nem lehet. Vannak olyan jók a keverékek, mint a fajtatisztiszták! :) Miért jó a keverék? A cikkben választ kaphatnak rá :)http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/keverek-kutya/2115/
Ha ez a tünet állandó akkor lehet hogy valami vele született gond vagy egy régebbi betegségből vagy megfázásból visszamaradt probléma. Én nem vagyok állatorvos de egy barátomat ajánlom, ő az és profi a teknősök tartásában is. 06309770677 Dr. Sátorhelyi Tamás