1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Ákos! Ha a nyuszi kedve jó, akkor a vizelet színe a takarmánytól változhat. Narancssárga a répától lehet- ilyenkor akár a bogyók is narancssárgák lesznek. Azt látom, hogy sok zöldséget nem kap a nyuszi. Én azt tanácsolnám, hogy a sok mag mellé több zöldséget kapjon. Mert a vizelet besűrűsödése- így a szín változása is- lehet ettől. A sok mag mellé kell a saláta, káposzta, répa. (a napokban küldök majd a magazin felé cikkeket, amiben benne van milyen zöldséget, gyümölcsöt és gyógynövényt adhatunk a nyuszinak). Azonban!!! Olvastam, hogy krumplit is kap a nyuszi. Mindegy milyen formában, krumplit nem szabad adni neki, abban méreganyagok vannak- a nyúl számára- tehát a vizelet elváltozása akár ettől is lehet. Ezért most kapjon lédúsabb gyümölcsöket, zöldséget - alma, saláta- így kicsit átmossa a beleit. Ezektől hízni nem fog, csak többet fog pisilni (és persze vitaminokat is tartalmaz), mert a nyúl a vitaminbélsárból nem vesz fel mindent főleg a B vitaminokhoz jut hozzá. Ha betegségtől lenne, akkor a nyúl viselkedésén is látszódna. És persze akár láza, levertsége is lenne. A krumpli és a hagymás növények mérgező anyagokat tartalmaznak a nyúl számára.:) Nem lesz tőle baja, de ezután ne kapjon.:) Remélem már jobban van azóta a nyuszi.:)
Konkrét elképzelés esetén (mely fajokra gondolt, egyedszám, mekkora hely áll rendelkezésére stb.) könnyebben tudnék Önnek segíteni.
Üdvözlöm, A torok tájék és a nyak alakulása alapján valószínűleg hím lesz, a kép szerint, de biztosat nehéz mondani... Üdv-Éva
A nyálzás, fogíny- vagy száj nyálkahártya gyulladása vírusos és baktériumos fertőzés következménye is lehet. A gennyesedés minden bizonnyal baktériumos szövődmény miatt alakult ki. Mindenesetre jó lenne kideríteni, mi van a tünetek hátterében (akár fogkő is lehet), és ennek megfelelően kell a terápiát megválasztani. Mindegyik macskát sürgősen megmutatnám állatorvosnak.
Előfordul álvemhesség a nyulaknál. És persze lehetséges hogy a bak sem megfelelő. (ha ugyanazzal a bakkal párosodott, próbálj most egy másikkal szaporítani). Azonban, ha ezután sem születnek fiókák, akkor érdemes orvossal megnézetni a nyulat. Sajnos, ha sokszor lesz álvemhes az anya, az méhgyulladáshoz vezethet, és ivartalanítást von maga után. Ezt azonban csak orvos tudja megállapítani. Próbálj most egy másik bakot, aztán ha nem sikerül, akkor orvoshoz kéne fordulni.:)